11:03, 09 Березня 2019

Три з половиною роки ув’язнення за 50 гривень та пачку сигарет: у Луцьку засудили чоловіка за розбій

У балаклаві, погрожуючи пістолетом, відібрав у жінки в магазині на території Луцького району 50 гривень та пачку сигарет:  суд визнав громадянина винним у вчиненні розбою та засудив на 3,5 роки ув’язнення.

Луцький міськрайоний суд у відкритому судовому засіданні розглянув кримінальне провадження від 18 грудня 2018 року про обвинувачення громадянина України з неповною вищою освітою, розлученого, не працюючого, раніше судимого вироком Волинського обласного суду від 18 травня 1999 року за п. “ж” ст. 93, ч. 1 ст. 117, ст. 42 КК України (в редакції 1960 року) до покарання у виді 14 років позбавлення волі, 6 листопада 2012 року звільненого з місць позбавлення волі по відбуттю строку покарання, у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 187 КК України (напад з метою заволодіння чужим майном, поєднаний із насильством, небезпечним для життя чи здоров’я особи, яка зазнала нападу, або з погрозою застосування такого насильства (розбій)).

Суд встановив, що обвинувачений 18 грудня 2018 року, близько 17 год. 15 хв., перебуваючи в приміщенні магазину «Смак» за адресою: вул. Центральна, 4А, с.Воротнів, Луцького району, діючи умисно, керуючись корисливим мотивом, з метою заволодіння чужим майном, вчинив напад на потерпілу, поєднаний з погрозою застосування насильства, небезпечного для життя чи здоров’я особи, яка зазнала нападу та виразилось у демонстрації та погрозі застосування до потерпілої предмета, зовні схожого на вогнепальну зброю, відкрито заволодів грошовими коштами у сумі 50 грн. та однією пачкою сигарет марки «Pull» вартістю 18 грн. 90 коп., чим заподіяв потерпілій матеріальної шкоди на загальну суму 68 грн. 90 коп.

За таких обставин, суд дійшов до висновку про винуватість підсудного у вчиненні умисних дій, що виразилися у нападі з метою заволодіння чужим майном, поєднаному із погрозою застосування насильства, яке є небезпечним для життя та здоров’я особи, яка зазнала нападу (розбій) та кваліфікує його дії, як вчинення злочину, передбаченого ч. 1 ст. 187 КК України.

Допитаний в судовому засіданні обвинувачений вину у інкримінованому йому злочині визнав повністю та не оспорюючи фактичних обставин, місця і часу, вартості майна, яким заволодів, про які зазначено в обвинувальному акті, з приводу пред’явленого йому обвинувачення показав, що він дійсно, 18 грудня 2018 року, в вечірню пору доби, в магазині «Смак», будучи одягненим в балаклаву напав на потерпілу, налякав її пістолетом та забрав в останньої грошові кошти у сумі 50 грн. та пачку сигарет марки «Pull». У вчиненому щиро розкаявся та просив суворо його не карати.

Призначаючи покарання обвинуваченому, суд врахував інформацію про стан його здоров’я, який не перебуває на обліку у лікарів нарколога і психіатра та за допомогою до них не звертався, ніде не працює та суспільно-корисною працею не займається, вчинення нового корисливого злочину в період не знятої та непогашеної судимості за попереднім вироком, конкретний спосіб заволодіння майном, а також думку потерпілої, яка просила призначити йому реальну міру покарання та відомості про те, що фактично шкода їй відшкодована, оскільки речі повернуто працівниками поліції після їх вилучення.

Суд ухвалив визнати винним обвинуваченого  у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 187 КК України і призначити йому покарання у виді позбавлення волі на строк 3 роки 6 місяців. Строк відбуття покарання рахувати з моменту його затримання, тобто з 18 грудня 2018 року. Зарахувати йому в строк покарання термін його попереднього ув’язнення, з дня його затримання, тобто з 18 грудня 2018 року по день набрання вироком законної сили.

Речові докази: шапку із тканини чорного кольору із розрізом для очей по боках, металевий предмет схожий на стартовий пістолет – знищити; штани чоловічі чорні із кишенями на рівні колін, куртку чоловічу чорного кольору, валянки темно – коричневого кольору, рукавиці чорні чоловічі із надписом «NBA» – повернути за належністю, пачку сигарет марки «PULL», купюру номіналом 50 гривень – залишити за належністю потерпілій. Вирішили також стягнути з обвинуваченого в дохід держави витрати пов’язані із залученням експерта для проведення судової балістичної експертизи в сумі 858 гривень.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: