18:51, 11 Березня 2020

Третій волинянин помер від ускладнень грипу

На Волині зареєстрували третій летальний випадок від ускладнень грипу типу А(Н1)pdm09, що підтвердили лабораторно методом ПЛР. Помер мешканець Нововолинська віком 38 років у котрого діагноз «Грип А» ускладнився пневмонією.

Про це повідомили у Волинському лабораторному центрі.

За оперативними даними встановили, що захворюваність на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) утримується на середньому рівні. Інтенсивний показник захворюваності цими інфекціями на 100 тисяч населення знаходиться вище епідемічного порогу на 30 %. Епідемічні пороги перевищили в Рожищенському, Володимир-Волинському, Локачинському, Ратнівському, Любешівському, Шацькому, Любомльському районах, містах Луцьку та Нововолинську.

Впродовж тижня грипом та ГРВІ (сумарно) захворіло понад 7,7 тисяч осіб. Із числа хворих, близько 4,7 тис. – це  діти до 17 років (61 %). Кількість госпіталізованих  з приводу грипу та ГРВІ  становить близько 200 осіб (із них 67 % діти).

З початку епідемічного сезону (30 вересня 2019 року) вже перехворіло понад 13 % населення. За підсумками моніторингу, в епідемічному сезоні 2019-2020 років кількість захворілих на 11 тисяч більша ніж за аналогічний період минулого сезону.

В Україні зафіксували широке географічне поширення грипу та ГРВІ, інтенсивний показник захворюваності перевищив епідемічний поріг на 17 %. З початку епідсезону зареєстрували 54 летальних випадків від ускладнень грипу, що підтверджено методом ПЛР. За даними шість дозорних центрів отримали дані про циркуляцію в Україні вірусів грипу типу А(Н1)pdm09, А (Н3) та грипу В.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: