10:39, 25 Травня 2023

Трансплантологія на Волині: спеціалістів навчатимуть на базі Інституту серця

Голова обласної ради Григорій Недопад провів робочу зустріч з директором Інституту серця МОЗ України Борисом Тодуровим.

Про це повідомляють на сторінці Волинської облради у «Фейсбук».

У перемовинах також взяли участь директор обласної клінічної лікарні Олександр Дудар та провідний фахівець з трансплантології Волині Михайло Загрійчук. Йшлося про розширення перспективи розвитку трансплантології в області. Зокрема, очільник обласної ради Григорій Недопад предметно цікавився в Бориса Тодурова потребами в організаційних та матеріальних ресурсах, аби в найближчому майбутньому на базі кардіоцентру обласної лікарні впровадити у самостійну практику пересадки серця, а також печінки.

Керівник медустанови Олександр Дудар розповів, що місцеві кардіохірурги під контролем колег з Інституту серця МОЗ уже провели чотири пересадки серця. А загалом з квітня минулого року, відколи в клініці започаткували трансплантологію, здійснили майже три десятки успішних операцій із пересадки нирок. Він запевнив, що персонал готовий працювати над розвитком цього особливого виду меддопомоги.

За результатами зустрічі з Борисом Тодуровим досягнули домовленості про серію навчань волинських спеціалістів на базі Інституту серця. Також за підсумками консультацій із провідним трансплантологом країни Григорій Недопад доручив керівництву обласної лікарні скласти перелік необхідного додаткового обладнання. Крім того, задля популяризації трансплантології серед населення області вирішили запровадити традиційні зустрічі потенційних реципієнтів (тих, хто потребує пересадження органів) з пацієнтами, які в результаті трансплантації отримали шанс на повноцінне життя.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: