08:15, 16 Березня 2019

Трамп вперше скористався правом вето проти Конгресу

Нинішній глава Білого дому Дональд Трамп вперше скористався правом вето проти резолюції, ухваленої обома палатами Конгресу США щодо припинення дії указу президента про запровадження надзвичайного стану на кордоні з Мексикою.

Церемонія ветування відбулася в п’ятницю в Білому домі, – повідомляє “Укрінформ”.

«Конгрес вільний приймати такі резолюції, і я маю повноваження, щоби заветувати її. Я пишаюся тим, що наклав вето на неї», – заявив у цьому зв’язку глава Білого дому.

Напередодні Сенат, слідом за Палатою представників підтримав більшістю голосів резолюцію, яка зупиняє дію указу Трампа про надзвичайний стан на південному кордоні США. Документ підтримали 12 однопартійців президента. Таким чином вони висловили протест спробам Трампа залучити мільярди доларів з інших статей бюджету для втілення передвиборчої обіцянки щодо побудови нової стіни на кордоні з Мексикою. Щоправда, Трамп тоді багаторазово обіцяв побудувати стіну за рахунок Мексики, втім зараз вимагає гроші на це з американського бюджету.

Кілька тижнів тому цю резолюцію підтримала Палата представників США, яка з початку січня контролюється демократичною більшістю. Тоді 245 конгресменів висловилися “за”, й 182 виступили проти. 

Тепер обом палатам американського Конгресу знадобиться щонайменше дві третини голосів, щоби подолати вето президента США.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: