15:30, 27 Січня 2021

Торік понад 120 волинян судили за надання неправомірної вигоди правоохоронцям

За результатами роботи органи Волинської обласної прокуратури у 2020 році скерували до суду обвинувальні акти у 126 кримінальних провадженнях за фактами надання громадянами неправомірної вигоди працівникам правоохоронних органів (ст. 369 КК України).

Про це повідомляє прес-служба обласної прокуратури.

Зазвичай у такий спосіб люди намагалися залагодити із патрульними поліцейськими питання про не притягнення до адміністративної відповідальності за порушення Правил дорожнього руху та експлуатації транспортних засобів.

Зауважимо, що кримінальна відповідальність за ст.. 369 КК України настає не тільки за надання неправомірної вигоди, але і за пропозицію чи обіцянку надати службовій особі таку вигоду, у тому числі в інтересах інших осіб.

Найменше покарання за вчинення цих злочинів – штраф у розмірі 17 тисяч гривень.

Проте суд може призначити і покарання у вигляді обмеження чи позбавлення волі. За повторне надання неправомірної вигоди – аж до шести років. А за надання її службовій особі, яка займає відповідальне становище – до восьми років позбавлення волі із конфіскацією майна.

Минулоріч на Волині ухвалили 74 обвинувальних вироки щодо громадян, які надавали неправомірну вигоду правоохоронцям, і одну особу засудили до покарання у виді реального позбавлення волі.

Обласна прокуратура вкотре попереджає: згідно із чинним законодавством кримінальна відповідальність за надання неправомірної вигоди настає незалежно від її суми.

Кожен, хто намагається у такий спосіб залагодити якісь питання із посадовцями, чинить кримінальне правопорушення і відповідатиме перед законом.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: