15:41, 09 Жовтня 2020

Топ 7 фраз, які не варто казати при продажу нерухомості

Яких фраз варто уникати власнику елітної нерухомості на переговорах з потенційним покупцем розповідає менеджер з продажу житлової нерухомості компанії Атланта Нерухомість” Дмитро Хоміч. 

Ось невеликий список фраз, які зірвали не одну угоду.

«Та Ви знаєте, скільки це коштувало?»

Безумовно, власник у свій час міг вкласти величезні кошти в рідкісні матеріали, придбати ексклюзивні предмети інтер’єру, витратити надміру власних зусиль на облаштування своєї квартири або будинку. У минулому. Конкретно зараз це абсолютно не турбує клієнта, який оцінює потенціал об’єкта «тут і зараз».

«Та у мене вже є інший реальний покупець»

У зрізі жорсткої рієлторської логіки, «реальний» покупець – це людина, яка підтвердила серйозність власних намірів грошима, тобто провела (або готова провести) виплату неповоротних коштів в якості завдатку. Якщо ж «реальний» покупець присутній лише на словах у бажанні “набити ціну” свого об’єкту – наполегливо не рекомендують використовувати подібну риторику у сфері елітної нерухомості.

«Вирішуйте швидше»

Запам’ятайте – власник не може вплинути на швидкість прийняття рішень покупцем. А фрази на зразок: “Думайте швидше”, “Мені терміново, я поспішаю з продажем” і т. і. можуть або взагалі відштовхнути покупця, або дати поживу для роздумів на тему торгу і можливості диктувати свої умови по процесу майбутньої угоди.

«Ремонт робили самі»

Будівництво будинків Ви віддали в руки професійних будівельників, а внутрішній дизайн вирішили зробити самостійно? У такому випадку, нехай це залишиться Вашим секретом, бо це далеко не та інформація, якою треба вихвалятись перед покупцем.

“Особисто я прихильник тої думки, що кожен повинен займатися своєю справою, і якщо Вам не вдалося / не захотілось / вирішили зекономити щодо послуг дизайнера з хорошим досвідом, смаком і знанням сучасних трендів, тоді краще взагалі не акцентувати зайву увагу на подібній інформації”, — каже експерт.

«Віддаю майже задарма»

Часто власники люблять акцентувати увагу на тому, що вони зробили неймовірно велику знижку по власній нерухомості і взагалі це дуже щедра пропозиція з їхнього боку. Напевно, після цих фраз вони очікують почути, що клієнт скаже: “Так, дійсно, це надто дешево, давайте я Вам ще доплачу зверху”. У реальності така подача інформації лише відштовхує клієнта і не дає ніякого практичного результату. Не забувайте – якщо Ви виставили квартиру на продаж за чіткою ціною, значить – вона для Вас прийнятна і Ви вважаєте її вигідною для себе.

«Я заберу тільки диван, шафу, комод, дві спальні і ось цю люстру»

Зазвичай, у власника нерухомості є три стадії торгу. Перша – на переговорах, коли покупцем ще не прийнято остаточного рішення, але вже надходять пропозиції про ціну. Друга – коли покупець визрів до угоди і починається обговорення умов продажу. І третя стадія – на завершальному етапі, коли ближче до угоди продавця долає жадібність і він починає шукати шляхи можливої економії. Тоді й виникає стійке прагнення забрати предмети інтер’єру або вимагати доплату за наявні меблі і техніку (яку раніше включав у ціну продажу). Якщо на початку переговорів Ви обговорили усі моменти, то наприкінці процесу «давати задню» не варто: збережіть покупця, нерви і власну репутацію.

«Так я ж ще плачу комісію рієлтору»

Фраза, яка дратує не лише Вашого брокера, але й потенційного покупця. Так, зараз ринок елітної нерухомості влаштований таким чином, що комісію найчастіше платить саме продавець. Покупця абсолютно не турбує питання Ваших взаєморозрахунків з рієлтором – його зацікавила та ціна, яку Ви вказали в оголошенні, без додаткових не очевидних доплат і можливої комісії.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: