15:45, 08 Січня 2018
Топ-5 «зимових» напоїв
Зимові святкові вечори вдома стануть ще затишнішими із цими напоями. Вони зігрівають, наповнюють дім смачними ароматами спецій та вина. Кличте друзів, закутуйтеся у теплі пледи та проводьте разом різдвяні свята.
Інтернет-видання «Волинь Online» пропонує напої різних країн світу, які популярні взимку.
Глогг
Скандинавський варіант німецького глінтвейну. У Швеції та Фінляндії цей напій роблять як алкогольним на основі червоного вина, так і безалкогольним, зробленим з чорної смородини і соку винограду. Глогг подають в гарячому вигляді. У якості добавок використовуються кориця, гвоздика, апельсин, щіпка родзинок і мигдалю.
Егг-ног
Готують у США та Канаді. Достеменно не відомо, хто саме винайшов цей напій. Егг-ног – це поєднання молока, яєць і цукру з бурбоном, ромом, бренді, а також будь-яким алкогольним напоєм на будь-який смак.
Грог
Достовірна історія виникнення цього напою загубилась. Зате є багато гарних легенд, і всі вони незмінно пов’язані з мореплавцями. Найпопулярніша – про суворого англійського адмірала Нельсона, який у середині XVIII століття став видавати своїм матросам ром, розведений водою. За таку наругу над «святим морським пайком» адмірал, що не розлучався зі своєю накидкою «грогрем» (від англ. Grogram cloak ), отримав уїдливе прізвисько Старий Грог. У спробах поліпшити смак розведеного рому моряки додавали в нього цукор, лимон, нагрівали. І через якийсь час напій, названий на честь адмірала, їм полюбився.
З Англії грог перекочував в інші країни Європи, а далі – через океан до Північної Америки та Австралії. У кожному регіоні додають свої особливі інгредієнти, і тому сьогодні є багато рецептів цього напою.
Глінтвейн
Традиція пиття глінтвейну прийшла з Європи, де ще в XVI столітті в куховарських книгах з’явилися рецепти гарячих напоїв зі спеціями з кларету і бордо. Шанували зігріваючий коктейль і у вікторіанській Англії: «негус», аналог сучасного глінтвейну, подавався навіть на дитячих святах.
Сама назва походить від німецького «Gluhende Wein» – гаряче, палаюче вино. У Німеччині, між іншим, згідно зі встановленими правилами, міцність цього напою повинна бути не менше 7 %.
Глінтвейн зазвичай готують з червоного вина з цукром і прянощами. Іноді додають ром, коньяк, лікери, щоб досягти більш вишуканого аромату і належної міцності.
Гарячий пунш
За даними «Larousse Gastronomique», найавторитетнішого кулінарного довідника світу, рецепт пуншу був здобутий англійськими моряками в Індії в 1552 році. Дуже поширена думка, що саме слово є похідним від pantscha (із хінді – «п’ять»), за кількістю обов’язкових компонентів: чай/вода, ром, фруктовий сік, цукор і прянощі.
Іммігрувавши до Європи, напій завоював велику популярність, і, як водиться, рецепт став модифікуватися. Так з’явилися холодні і гарячі пунші, молочні, кавові, вогняні, з елем і пивом – всього не злічити. Пунш прийнято було подавати взимку і восени на маскарадах і балах.
Теги:
напої
Залишити відповідь