11:27, 15 Грудня 2018

Тисячі людей зібралися на об’єднавчу молитву на Софійській площі

Тисячі людей зібрались у суботу на площі перед собором Святої Софії у Києві, де має відбутися Об’єднавчий собор Української православної церкви.

Як повідомляє кореспондент “Укрінформу”, серед присутніх — багато і молодих, і літніх людей, також є діти, які прийшли разом із батьками.

Учасники зібрання кажуть, що прийшли продемонструвати підтримку автокефалії.

Очікується, що зі сцени, встановленої на площі, до моменту оголошення результатів Собору до присутніх звернуться визнані моральні авторитети, зокрема громадські діячі, актори, співаки, поети, письменники, лікарі, юристи, вчені, вчителі. Планується, що у своєрідному марафоні візьмуть участь Тарас Петриненко, Юрій Щербак, Дмитро Павличко, Ганна Липківська (правнучка митрополита Василя Липківського), Сергій Жадан, Фома, Мирослав Гай, Марія Бурмака, Роман Семисал, Оксана Забужко, сестри Тельнюк, гурти «Хорея козацька» і «Рутенія», Діля.

Очікується, що з промовою на Соборі виступить Президент Петро Порошенко.

Як повідомлялося, 15 грудня у Софії Київській відбудеться Об’єднавчий собор з обрання предстоятеля автокефальної Православної церкви в Україні, який і отримає Томос для неї.

Раніше, 13 листопада, собор Української православної церкви Московського патріархату заявив, що не братиме участі у створенні єдиної Української помісної церкви. Також УПЦ МП організувала з 14 грудня безстрокову акцію, під час якої її прихильники вимагали від влади “не втручатися у справи Церкви”.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: