11:12, 03 Вересня 2019

Теракт у столиці Афганістану: 16 загиблих, 119 поранених

Унаслідок вибуху в Кабулі, 2 вересня, щонайменше 16 людей загинули та майже 120 зазнали поранень.

Про це повідомляє “Укрінформ”.

За даними Міністерства внутрішніх справ Афганістану, начинений вибухівкою автомобіль підірвали у районі Кабула, де розташовані офіси іноземних гуманітарних організацій і міжнародних установ. Крім того, у нападі брали участь озброєні бойовики.

Напад стався того ж дня, коли спеціальний представник США з мирних переговорів у Афганістані Залмай Халілзад повідомив, що представники “Талібану” “в цілому” погодили варіант мирної угоди зі Сполученими Штатами. Зокрема, за його словами, таліби погодилися не надавати на підконтрольній їм території прихисток терористам, які нападають на США або їхніх союзників.

Водночас Халілзад підкреслив, що мирні домовленості з “Талібаном”, для досягнення яких знадобилося вісім раундів переговорів, не є остаточними, доки їх не погодить президент США Дональд Трамп.

Рух “Талібан” як передумову мирних переговорів безпосередньо з владою Афганістану називає повне виведення з країни всіх іноземних військ. Зараз цих військ, головно американських, у рамках навчальної, допоміжної і дорадчої місії під проводом НАТО в Афганістані перебуває близько 20 тисяч. В окремих випадках деякі американські сили залучаються й до контртерористичних операцій.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: