20:11, 29 Вересня 2022

Тепловий насос або кондиціонер: що є найкращою альтернативою газу для опалення будинку

Новини компанії

Новини компанії

Опалювальний сезон 2022-2023 для багатьох є гострим питанням: люди бояться, що звичні джерела тепла можуть підвести та жити стане дещо складніше. Найбільш популярні сьогодні альтернативи – це тепловий насос чи кондиціонер. Чим відрізняються ці системи та як вибрати оптимальний варіант для опалення у вашому випадку читайте нижче в нашій статті.

Інверторний кондиціонер — чим він кращий за звичайну спліт-систему?

З дешевими кондиціонерами типу On/Off ми знайомі давно: тут система досягає максимально наближеної до норми температури повітря, а потім тимчасово відключається. Компресор такого кондиціонера завжди працює на повну силу, а система піддається “пусковим навантаженням” — різким стрибкам напруги при пуску пристрою.

Інверторні моделі кондиціонерів відрізняються плавним пуском системи, що унеможливлює стрибки напруги. Досягнувши заданих норм система м’яко знижує продуктивність і посилює її, якщо необхідно скоригувати параметри мікроклімату.

Але головне, чому інверторні системи встановлюють в Україні — мінімальна температура навколишнього середовища, за якої кондиціонер може працювати на опалення площі:

– Дешеві агрегати мають поріг max -7°С, і сильно втрачають свою продуктивність у мороз;

– Інверторна спліт-система це, по суті, кондиціонер з тепловим насосом. Вона добре обігріває приміщення при температурі -15 – -30 ° С, завдяки ряду запатентованих високоефективних рішень.

Джерело: alterair.ua

Принцип роботи теплового насоса та типи агрегатів

Тепловий насос – це автономна система, яка цілий рік черпає енергію з навколишнього середовища та використовує її для опалення приміщень та води в будинку. Принцип його роботи наближений до холодильника: система черпає тепло з холодильної камери і скидає його в навколишнє середовище.

У випадку з тепловим насосом система може черпати енергію з декількох джерел:

1. У землі. Геотермальні насоси мають на увазі буріння свердловин або прокладання зовнішнього контуру під землею: на глибині декількох метрів земля завжди охолоджена не нижче +8°С.

2. Під водою — встановлюються в свердловині, що не промерзає, колодязі, на дні водойми, в резервуарі зі стічними водами або відходами.

3. З повітря. До речі, низькотемпературні теплові насоси типу «повітря-повітря» є інверторними кондиціонерами, які можуть працювати навіть при температурі -30°С.

Зібране в джерелі тепло, насос може передати повітрю або воді: в останньому варіанті теплонасос подбає не тільки про опалення, але й про автономне гаряче водопостачання.

Як опалити будинок теплонасосом?

Системи «земля/вода/повітря-вода» встановлюються для водяної системи опалення, тобто обігрів приміщень відбувається через звичні радіатори або систему “тепла підлога”, реалізовану у вигляді водяного контуру. З іншого боку, такий тип теплового насоса передбачає і гаряче водопостачання, тобто працює як двоконтурний казан.

Теплові насоси, де теплоносієм виступає повітря, нагрівають та подають повітряні маси через систему вентиляції та внутрішні блоки спліт-систем.

Інверторний кондиціонер та тепловий насос – у чому головні відмінності?

1. Інверторний кондиціонер передбачає те, що тепло черпатиметься з повітря і передаватиметься повітрю. По суті це тепловий насос типу «повітря-повітря».

2. У свою чергу, тепловий насос – це ширше поняття. Залежно від складання, система може використовувати як джерело енергії землю, воду, повітря або комбінувати ці здібності.

3. Крім опалення та кондиціювання, теплові насоси, що передають тепло воді, вирішують проблему гарячого водопостачання, а також дозволяють реалізувати систему «тепла підлога», тоді як кондиціонер спрямований на нагрівання виключно повітря.

На що звернути увагу, коли вибираєш тепловий насос чи інверторний кондиціонер?

Щоб вибрати тепловий насос або кондиціонер для будинку, подумайте, яке джерело тепла для вас найбільш доступне. Також подумайте про витрати на монтаж – різні теплонасоси вимагають різних інвестицій. Наприклад, інверторний кондиціонер — це швидко і дешево, а ось установка геотермального насоса вимагатиме праці та суттєвих вкладень.

Визначте свої потреби: системи «повітря-повітря» зможуть обігріти лише приміщення, тоді як «земля (вода, повітря)-вода» – це вирішення питання гарячого водопостачання та опалення підлоги.

Також варто приділити увагу потужності теплового насоса чи інверторного кондиціонера. Чим більша площа будинку, і що вище в ньому тепловтрати, то потужніший встановлюється агрегат, щоб підтримувати сприятливу температуру в приміщеннях. Нагрів води та системи «тепла підлога» — це також додаткові навантаження на систему.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: