16:30, 30 Вересня 2019

Телескоп «Hubble» зробив знімок «космічної Медузи». ФОТО

Учені з Національного управління з аеронавтики і дослідження космічного простору США (NASA) за допомогою телескопа “Hubble” зробили знімок об’єкту NGC 4194, який ще називають “злиттям Медузи”.

Про це повідомляє “Укрінформ” з посиланням на сайті “Hubble”.

“Галактика, яка зображена на знімку тижня від “Hubble”, має назву “злиття Медузи”, — йдеться у повідомленні.

Зазначають, що об’єкт NGC 4194 не завжди був одним цілісним об’єктом, зауважують вчені. Він утворився коли рання галактика поглинула багату на газ систему, що призвело до викидання в космос потоків газу й пилу. Саме ці потоки нагадують змій, які росли на голові давньогрецької Медузи Горгони замість волосся. Центр злиття галактик називається “оком Медузи”.

За даними вчених, в цьому регіоні газ остигає й викликає сплеск зореутворення, через що саме “око” яскраво сяє на тлі темного космосу.

Раніше космічний телескоп “Hubble” отримав зображення галактики NGC 2903, яку можна взяти за ідеальний зразок спіральної галактики.

Як відомо, космічний телескоп “Hubble” є спільним проектом NASA та Європейського космічного агентства. Телескопом управляє Центр космічних польотів NASA Goddard в Грінбелті, штат Меріленд.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: