18:00, 05 Серпня 2019

Технолог Ольга із команди «Епікур»: «Я відповідаю, аби курочка росла здоровою»*

Як і у спорті, у виробництві їжі на те, чи на полицю супермаркету потрапить здорова та якісна продукція вливає ряд факторів і відповідальність несе не одна людина, а команда.  Кожен – рівний гравець і без нього команда може не справитися.

Сьогодні ми розповімо про технолога Ольгу Романюк, яка в компанії «Епікур» відповідає за безпеку і якість харчування курочок. Для неї це не просто робота, а турбота про близьких, адже страви із цієї курятини вона готує для свого чоловіка та п’ятирічної донечки.

Ольга дбає про збалансований раціон курочок «Епікур»

На підприємство вона прийшла ще 14 років тому, коли після закінчення біологічного факультету шукала роботу. Тут розпочала свій шлях з посади інженер контролю якості сировини у виробничій технологічній лабораторії на комбікормову заводі.

Зараз у Ольги посада – технолог із кормів.

«Я займаюсь розробкою виготовленням кормів для птиці-бройлера на нашому підприємстві, в середньому у місяць ми виготовляємо 10 тисяч тонн кормів», –  розповідає вона.

Щоб виростити курочок без антибіотиків лише за місяць потрібний особливий підхід – це біо-безпека, правильна якість сировини, її безпечність, відношення самого персоналу до того, чим вони займаються тощо.

«Ми вибрали для себе високі критерії для сировини, з якої виробляється комбікорм: це пшениця, кукурудза та соєві продукти; премікси у нас тільки європейських виробників, у яких ми можемо відстежити їхні системи безпеки якості, високої якості амінокислоти, ніяких стимуляторів, ніяких збуджувачів апетиту не використовуємо. Можна з впевненістю сказати, що ці корми, є натуральні і максимально збалансовані, так як вимагає цього сам раціон для птиці», – запевняє технолог.

Ольга переймає європейський досвід відгодівлі птиці, аби курятина ставала ще безпечніша

Оскільки «Епікур» вирощує курятину повністю без антибіотиків, то на Ользі лежить велика відповідальність підібрати корми так, аби і птиця була здоровою, і підприємство отримало потрібні результати, і споживач від найменшого до найстаршого був задоволений.

Для цього Ольга постійно навчається та переймає досвід інших країн – європейських партнерів «Епікур». Вона їздить на закордонні семінари, тренінги, відвідує спеціальні лекції, де розглядають останні новинки у технології відгодівлі птиці та утримання її. Тісно співпрацює із ветеринарами, адже від правильної відгодівлі залежить стан здоров’я курочки.

Зокрема партнери із Польщі та Угорщини показують для Ольги, як вони вирощують курей від яйця. Ці фірми доставляють для «Епікура» курчат, то ж їхній досвід корисно переймати для відгодівлі птиці.

Ольга Романюк з командою спеціалістів «Епікур» були активними учасниками міжнародного семінару  світового рівня, що відбувся  у березні цього року в Австрії. Там обговорювали вирощення тварин без антибіотиків, щоб позбутися антибіотикорезистентності — глобальної проблеми, що набирає обертів. Через велике споживання антибіотиків у всьому світі організм людини перестає бути чутливим до антибіотиків і це створює складнощі у лікуванні таких захворювань, як, наприклад, туберкульоз.  Цього місяця Ольга була в Угорщині, де відслідковувала весь процес відгодівлі птиці, починаючи від інкубатора. Два тижні тому на «Епікур» приїжджали також представники нідерландської та німецької фірм, які займаються вирощуванням птиці:

«Ми працювали разом, відвідували наші пташники, аналізували наші раціони, враховували їхні побажання, але спеціалісти сказали, що це досить високої якості раціони підготовлені і не завжди у Європі відбирають за такими критеріями сировину, за такими збалансованими параметрами, як у нас», – запевняє вона.

Ольга не лише керівник, а й наставник

Оля, як керівник відділу, раніше була завідувачем лабораторії. У компанії кажуть, що це був відділ, де показник щастя, залученості та лояльності працівник до підприємства був найвищого рівня. З плинністю персоналу чи скаргами там ніколи не стикалися. Вона, як керівник, всі робочі нюанси завжди залагоджувала на своєму рівні.

Ольга переконана, що критерій цьому те, що людина повинна отримувати задоволення від своєї роботи: якщо є нормальні умови праці, якщо людина постійно розвивається, якщо їй цікаво це робити, якщо вона бачить хороші результати того, що вона робить, і керівник йде назустріч своєму працівникові, то тоді працівник віддає набагато більше.

У компанії є інкубатор талантів, де є керівник і підлеглий. Керівник може бути наставником. Працівник обирає для себе проекти та думає, що він може покращити, пропонує свої ініціативи. Наставник може навчати працівників із інших відділів. Завдяки такому наставництву покращується комунікація між відділами у компанії.

Робота в «Епікур» для Ольги – це дружній колектив і командна робота

«Мені моя робота подобається, я отримую задоволення від того, що роблю, особливо, коли результати є хороші. Ми постійно співпрацюємо з іншими відділами, з колегами, немає такого, що хтось із нас кращий, хтось відстає, ми всі спрямовані на один результат, зробити краще, зробити більше. Дуже багато дає те, що наш колектив дружній, є підтримка команди. Нас підтримує Аліна Вікторівна, як керівник. Вона своїм прикладом показує, що можна бути і активним у роботі, і соціально бути активним, і підтримувати своїх працівників. Вона завжди йде назустріч, якщо є якась можливість їхати розвиватися, навчатися новому. А потім, якщо я чогось навчилася, ми робимо збірні виступи і я розказую про це та передаю свій досвід для колег», – розказує вона.

Ольга, як і всі в «Епікурі» веде здоровий спосіб життя

Спорт у компанії вийшов на корпоративний рівень:

«Це найлегший спосіб: перше, що можна зробити, почати бігати. Для цього треба найменше затрат і це дає максимальний результат. Ми збираємося разом бігати, і разом нам цікавіше. Вже є певні свої успіхи у кожного», – зазначає працівниця.

Окрім самостійного бігу, у компанії є тренер, який підказує, як правильно займатися спортом. У вівторок та четвер епікурівці мають ранкові заняття, а у понеділок та середу – вечірні.

«Ми не живемо однією роботою, ми читаємо, відпочиваємо, бігаємо, відвідуємо інші заходи, багато хто записаний у спортзал, дівчата ходять і на йогу, і на аеробіку, і в басейн. Немає такого, що треба йти. Кожен сам хоче це робити, і після цього набагато краще себе почуваєш, можна зібратися з думками, можна зарядитися. Я ще не пробувала півмарафон, але можу стандартно 10-15 кілометрів пробігти хорошим темпом», – зазначає Ольга.

Сім’я підтримує Ольгу та може їздити разом із нею на корпоративний відпочинок

«Треба віддати належність підтримці сім’ї моїй. Жінка може дуже багато, коли вона бачить стимул, коли бачить підтримку. Вдома мені допомагають, підтримують, радіють», – щиро розказує вона.

Компанія залучає сім’ї своїх працівників, то ж вони на спортивні заходи чи корпоративний відпочинок їздять разом, вникають у роботу та підтримують своїх рідних.

Курятину «Епікур» Ольга запікає разом із овочами для своєї донечки

«Я з нашої курятини готую своїй сім’ї, дитині. Я найчастіше використовую філе та стегно бройлера. В основному запікаю, поєдную з овочами. Готую таке, щоб можна було їсти дитині п’ять років, щоб ця їжа була корисна і смачна», – каже жінка.

Ольга захоплюється різним: намагається знайти час і на подорожі, і на цікаві книги, і на спорт, але найбільше любить проводити час зі своєю дитиною та своїм чоловіком.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: