08:44, 10 Серпня 2021

Таліби зайняли в Афганістані вже 6 столиць провінцій

Бойовики Талібану захопили в понеділок уже шосту провінційну столицю в Афганістані після того, як вони витіснили афганські сили безпеки з прикордонних міст і торгових шляхів невдовзі після виведення з країни американських військ.

Як передає “Укрінформ”, про це повідомляє “Reuters”.

Так, в умовах виходу іноземного військового контингенту з Афганістану таліби, які борються за відновлення суворого ісламського законодавства після втрати влади в країні в 2001 році, активізували військову кампанію проти нинішнього афганського уряду.

У понеділок вони взяли Айбак, столицю північної провінції Саманган.

Зазначається, що за вихідні бойовики захопили 3 столиці провінцій — Зарань у південній провінції Німроз, Сар-е-Пул у однойменній північній провінції та Талокан у північно-східній провінції Тахар.

Таліби вже захопили північну провінційну столицю Кундуз та Лашкар-Гах, столицю провінції Гельменд.

Як передавав “Укрінформ”, афганські урядові сили безпеки 9 серпня ведуть бої з «Талібаном» у північних провінціях Балх і Тахар. За даними ЗМІ, у Балху запеклі бої тривають з кінця дня 8 серпня поблизу столиці провінції Мазарі-Шарифа, і урядові сили потребують підкріплення.

Бойові дії посилилися з 1 травня, коли США й інші країни офіційно розпочали виведення своїх сил із Афганістану, що, як очікується, буде завершене до кінця серпня.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: