08:14, 01 Серпня 2021

Таліби взяли в облогу ключове місто на півдні Афганістану

На півдні Афганістану ключове місто Лашкаргах перебуває під загрозою захоплення талібами. У суботу бойовики просунулися до центру міста, незважаючи на опір афганських військ.

Про це повідомляє «Нью-Йорк тамз», передає «Укрінформ».

Нині таліби контролюють більшу частину території провінції Гільменд, адміністративним центром якої є Лашкаргах. І тільки в суботу ввечері після кількаденної затримки прибуло урядове підкріплення для оборони міста.

Намагаючись прорвати облогу, у п’ятницю ввечері афганська авіація бомбила позиції талібів у околицях Лашкаргаха, у тому числі приватну лікарню, де сховалися таліби. Є загиблі серед мирних жителів.

За даними видання, вільним від талібів залишається лише центр Лашкаргаха. Місто оточене з усіх боків.

У разі його захоплення, це буде перший адміністративний центр, який контролюватимуть таліби.

Загалом вони захопили близько половини з чотирьох сотень районів Афганістану після того, як у травні США та міжнародні сили почали виведення військ із країни.

Тисячі жителів убиті й поранені. За даними ООН, щонайменше 100 000 людей були змушені покинути свої домівки.

Замість введення військ уряд укотре звернувся по допомогу до місцевих ополченців, повторюючи хаотичні дії часів громадянської війни 1990-х років, відзначає видання.

У травні афганські та американські ВПС відбили атаку на місто, і кілька підрозділів афганської армії утримували його, після того, як місцева поліція втекла. Але нині США мінімізували підтримку з повітря.

Як повідомлялося, з початку травня таліби почали широкомасштабний наступ по всьому Афганістану, в ході якого повстанці захопили прикордонні переходи, десятки районів та оточили столиці кількох провінцій.

Президент США Джо Байден заявив про наміри вивести основну частину американського контингенту з Афганістану до кінця серпня.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: