08:15, 16 Серпня 2021

Таліби готуються проголосити Ісламський емірат Афганістан

Представник талібів стверджує, що незабаром рух офіційно з президентського палацу в столиці Кабулі проголосить встановлення Ісламського емірату Афганістан.

Як передає «Укрінформ», про це повідомляє AP.

Як відомо, саме так називалася країна при попередній владі талібів, яка була повалена силами під проводом США після теракту 11 вересня 2001 року в Нью-Йорку.

Талібський представник, як зазначається, виступив на умовах анонімності, оскільки він не був уповноважений повідомляти ЗМІ про плани свого руху.

Президент Афганістану Ашраф Гані залишив країну після того, як таліби без бою увійшли в Кабул. На додаток, таліби вже увійшли до президентського палацу.

За словами співрозмовників, разом із Гані країну залишили його помічники.

Раніше виконувач обов’язків міністра оборони Бісмілла Хан Мохаммаді заявив, що президент передав повноваження щодо врегулювання кризи в країні іншим політичним лідерам.

За словами Мухаммаді, афганська делегація вирушить у Доху (Катар) у понеділок для переговорів з “Талібаном”.

Саджад Нурістані, чиновник в уряді президента Афганістану Ашрафа Гані, заявив, що Гані подав у відставку і вилетів у Таджикистан.

Як повідомляє таджицький портал Азія Плюс, за словами Нурістані, Ашрафа Гані супроводжують його радник з національної безпеки Хамдулла Мухіб і глава адміністрації Фазл Махмуд Фазлі.

Нурістані зазначив, що після Таджикистану Гані повинен вилетіти у третю країну, але в яку саме, поки не відомо.

Як повідомлялося, в Афганістані відбудеться мирна передача влади, а президент Афганістану Ашраф Гані добровільно складе повноваження.

Таліби оточили Кабул і почали без бою заходити до міста. «Талібан» заявив, що контролює всю територію Афганістану.

Низка західних посольств, включаючи американське, вже почала евакуацію з Кабула.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: