16:14, 20 Квітня 2019

«Такого бруду і ненависті я не зустрічала»: секретар міськради на Волині розповіла, як прихильники МП блокували храм ПЦУ

Секретар Ковельської міської ради Віра Федосюк розповіла, що у селі Старі Кошари відбирають церкву у громади прихильник УПЦ МП. 

Про це вона написала на своїй сторінці у “Фейсбук”.

“Сьогодні стала свідком, як відбирають церкву у громади в с. Старі Кошари представники УПЦ Московського патріархату. Напередодні відбулися збори і жителі прийняли рішення перейти в ПЦУ. Зробили документи і от сьогодні мав правити представник ПЦУ. Коли приїхав священник йому з громадою перекрили вхід в храм представники УПЦ Московського патріархату (зі слів старокошарівської громади привезених з Ковеля та найближчих сіл), які стали і почали співати церковних пісень. Почалася штовханина і викликали поліцію.

Поспілкувалася з односельчанами. Всі вони були в пригніченому стані так як не могли потрапити до церкви. Розказали та показали переоформленні документи. Сказали , що не розуміють позицію УПЦ МП і навіщо ж привозити людей якщо церква Старокошарівська і їм ходити потім до неї, а в тій юрбі що блокує 2-3 людини з села. Священники ПЦУ сказали, що пропонували навіть служити по черзі але московський патріархат відмовився.

І от я вирішую поспілкуватися і з іншою стороною конфлікту. Я підійшла до священника УПЦ МП п. Ровінського і задала йому питання: ” Навіщо ви блокуєте вхід в церву, якщо на вашій стороні 2-3 людини з села. Ви ж їх возити сюди постійно не будете?! А ті що ходять не хочуть УПЦ МП?!” На що він мені відповів, що на все воля Божа і якщо потрібно буде возити скільки буде потрібно — поки люди не змиряться. Далі він повідав, що у цих людей усі документи неправильні і що тільки у них є право на цю церкву. Далі мене відвів в бік представник інформаційної служби церкви і розповів, що будуть подавати в суд і відстоюватимуть своє право на церкву.

Тим часом громада села потроху розходиться. І тут УВАГА!!! Побачивши, що представників МП залишилось в більшості п. Ровінський виходить на середину і каже: “Сьогодні з нами є секретар Ковельської міської ради і вона сказала, що серед вас 2-3 людини з села, а інші тітушки”! Це прозвучало, як вистріл “До бою!!!”. На мене налетіла зграя жіночок, які просто поливали брудом і нічого спільного з любов’ю та полюби ближнього свого…. і не було. Я людина з досвідом і як ближні кажуть: “Ти вже звикла”. Але хочу сказати, що такого бруду і ненависті я не зустрічала !!! Якось можна було б змиритись, аби це прості люди, а це ж найвищі чини УПЦ МП!!! Це ті люди, які мають нести в суспільство мир, любов і терпіння — навпаки підбурюють на зло, війну, ненависть!!! Люди схаменіться!!! Навіщо нам така церква і такі священнослужителі?!”, — йдеться у дописі.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: