09:42, 26 Грудня 2022

«Свята в темряві»: світ збирає гроші на 4,5 мільйона ліхтариків для українських дітей

Під час цьогорічних Різдвяних свят усі українські діти мають отримати ліхтарики як символ перемоги світла над темрявою, добра над злом, правди над брехнею.

У варшавській фундації Uniters, яка є ініціатором збору ліхтариків і коштів на їх закупівлю, переконані, що хоч акція є безпрецедентною за масштабами, люди доброї волі по всьому світові об’єднаються заради цього символічного подарунка для українських дітей, повідомляє «Укрінформ».

“Діти просять про різні подарунки, а українські діти просять про світло. Даймо їм це світло: один ліхтарик для однієї дитини в Україні в темному бомбосховищі. Дитина чекає на цей подарунок від нас і ми зобов’язані зробити усе можливе, щоб кожна дитина в Україні мала цей ліхтарик”, – наголосила голова фундації Uniters Галина Андрушков.

Як зазначила волонтерка, раніше вісім років поспіль їхня організація в межах акції “Свята без тата” вручала подарунки дітям, які постраждали від війни (втратили батька, маму або обох батьків). З кожним наступним роком список дітей через втрату батьків, на жаль, розширювався. Натомість цьогорічна повномасштабна агресія росії проти України у тій чи інші й мірі зачепила усіх українських дітей. Відтак, цього року організатори поставили собі за мету обдарувати усіх дітей України.

Як зауважує співзасновниця Uniters Вікторія Батрин, пріоритетним завданням буде вручення ліхтариків дітям з регіонів, які найбільше постраждали від війни і подовжують перебувати під обстрілами. Але поступово, у подальші тижні, їх отримуватимуть в усіх регіонах країни. Вона підкреслила: важливо, щоб першу велику партію ліхтариків завезли в Україну до Святвечора, 6 січня.

До акції активно долучаються в Польщі та інших країнах Європи та світу.

Зокрема, заступник голови Добровільної Пожежної служби Польщі (OSP) Анжей Новак зазначив, що польські рятувальники від лютого цього року активно допомагають Україні, зокрема українським пожежникам, маючи свої хаби поблизу кордону з Україною. За його словами, OSP по всій Польщі має 16 тис. відділень і близько 700 тис. членів. Відтак, в OSP планують включити усіх рятувальників та спільноти, де вони діють, до акції “Свята в темряві”.

“Ми включаємося в акцію збору ліхтариків і закликаємо жителів не лише великих міст, але й невеликих населених пунктів Польщі, взяти участь у збиранні ліхтариків. У складну хвилину ми єднаємося з нашими друзями з України”, – підкреслив Новак.

Не залишаються осторонь і польські скаути. Зокрема Асоціація скаутів Речі Посполитої (ZHR) також активно долучиться до збору ліхтариків. Генеральний секретар ZHR Вєслав Тужанський розповів агентству, що скаути цієї організації збиратимуть ліхтарики у школах, парафіях церков тощо.

“Наша скаутська організація активно діє на 75 % території Польщі. Відтак, наша допомога буде відчутною”, – наголосив Тужанський.

До акції в Польщі долучилися і продовжують долучатися у тому чи іншому вигляді різні організації, компанії зокрема й державні.

У фундації Uniters повідомили агентству, що урядове агентство стратегічних резервів (RARS) Польщі взяло на себе зобов’язання безкоштовно перевезти зібрані по всьому світові ліхтарики з хабів у Польщі до України.

До акції активно долучається також українські діаспора та різні організації в багатьох країнах Європи та світу.

В рамках акції збору коштів на закупівлю ліхтариків проводиться онлайн аукціон, на якому розігруються різноманітні лоти – предмети мистецтва, рукоділля, книги тощо. Наприклад, 25 лютого, предметом аукціону є український прапор з особистим підписом Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного.

Акцію особисто патронують чинний та попередні посли України в Польщі Василь Зварич й Андрій Дещиця. Серед партнерів є, зокрема, Генштаб ЗСУ, Управління цивільно-військового співробітництва ГШ ЗСУ (СІМІС), Європейський Конгрес Українців та волонтерські організації з багатьох країн Європи, зокрема Данії, Люксембургу, Німеччини, Латвії, Нідерландів, Чехії, Австралії, Канади тощо.

Організатори акції просять усіх небайдужих допомогти в організації акції, переказуючи кошти на рахунки:

UAH 4441 1144 4612 9023 Monobank

PLN PL55109018410000000148875552

USD PL83109010560000000149909723

EUR PL26109010560000000149909682

Крім того, збір коштів ведеться на польській краудфандинговій платформі Zrzutka.pl та через міжнародну платіжну систему PayPal.

До уваги батьків: інформація про видачу ліхтариків в конкретних областях України з’являтиметься на сайті та на сторінках фундації Uniters в соцмережах.

Водночас видачу подарунків в областях України координуватимуть Військово-цивільні адміністрації, обласні військкомати та місцеві волонтерські організації. Разом з місцевими органами влади, зокрема головами громад, вони визначатимуть, де будуть пункти видачі ліхтариків і повідомлятимуть через доступні їм канали зв’язку де і коли батьки зможуть їх отримати. Отримати ліхтарик для дитини можна буде, представивши свій паспорт і документи на дитину.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: