20:58, 03 Грудня 2018

Суха чи зневодненна шкіра: як з’ясувати

Одна з поширених помилок при самостійному виборі косметичних засобів – нерозуміння відмінності між  сухою та зневодненою шкірою. Тип  шкіри (суха, жирна) в цілому визначається робою сальних залоз. У жирної шкіри вона підвищена, у сухої – зменшена. Зневодненість – це характеристика недостатньої кількості вологи у шкірі. Нею може бути як суха, так і жирна шкіра. Найбільшу ж проблему становить, якщо власник комбінованої/жирної шкіри бачить ознаки зневоднення шкіри і відносить свій тип до сухої, при цьому обираючи для догляду засоби для сухої шкіри.

Про це йдеться у блозі відомої майстрині, засновниці косметики «Green Valerie» Олени Голоденко.

Як зрозуміти, що у вас низький рівень зволоженості шкіри?

Найчастіше це: сильне стягування шкіри після миття, лущення, почервоніння, шкіра стає чутливою, тонкою, зморшки стають виразнішими.

При чому, жирна шкіра внаслідок неправильного догляду (постійного підсушування та надмірного миття) часто стає зневодненою (але при цьому вона не перестає відноситись до жирного типу). Окрім того, порушений баланс призведе до активнішої роботи сальних залоз, в результаті чого посилюються висипання та комедони.

Причини зневоднення шкіри найчастіше комплексні (різні шкірні захворювання, неправильний догляд за обличчям, незбалансоване харчування і питний режим,  зміна пори року, прийом гормональних та антибактеріальних препаратів, проблеми з шлунком, дисбактеріоз, надмірна інсоляція тощо) і вирішувати їх потрібно комплексно.

Але усе це разом призводить  до недостатнього утворення натурального зволожувального фактора (Natural Moisturizing Factor, NMF) – комплексу молекул, які находяться в матріксі епідермісу та відповідають за збереження вологи в шкірі. NMF міститься у роговому шарі шкіри. Його завдання – зв’язати воду, яка необхідна для роботи ферментів. Не дивлячись на те, що роговий шар складається з мертвих клітин, ферментативна активність у ньому досить висока, тому без NMF не обійтись. Саме при нестачі NMF шкіра втрачає вологу.

Основними компонентами NMF є амінокислоти, гіалуронова кислота, тригліцериди, полісахариди, сечовина, фосфоліпіди, гліцерин, лінолева кислота, молочна кислота та інші. Ці компоненти можна ввести у косметику і таким чином «додати» шкірі. Тому при виборі косметичних засобів для зневодненої шкіри  перевагу необхідно надати тим, які мають позначку «для зволоження» (але відповідно до вашого типу шкіри!) і містять компоненти NMF.

Наприклад, сік алое – один із найдієвіших натуральних полісахаридних зволожувачів. Також  в майстерні ми використовуємо таку комбінацію рослинних полісахаридів, як Fucogel, який отриманий шляхом ферментації рослинного сорбітолу (з кукурудзи) та пептону (з сої). Він забезпечує тривале зволоження шкіри.

Важливість правильно підібраного догляду

Для підтримки оптимального зволоження шкіри важливо підібрати правильний догляд, який не буде порушувати кислотну (гідроліпідну) мантію шкіри. У поєднанні з епідермальними ліпідами та NMF вона становить першу лінію захисного бар’єру шкіри. Зменшуючи трансепідермальну втрату вологи (TEWL), кислотна мантія грає дуже важливу роль у збереженні вологи у шкірі, сповільнюючи випаровування та зберігаючи гідратацію епідермісу. Для цього важливо додавати шкірі компоненти, які містить ліпідний шар шкіри – цераміди, холестерин, жирні кислоти. Вони у великій кількості присутні у рослинних оліях: авокадо, аргана, жожоба, чорної смородини, кунжутна, мигдалева, виноградна та інші.

Особливої уваги потребує очищення шкіри: воно має бути максимально бережним, без використання агресивних поверхнево-активних речовин, мінеральних масел, ароматизаторів, які пошкоджують поверхневий шар шкіри.

І, звісно, відновлення нормальної гідратації шкіри неможливе без  збалансованого  харчування (вживати більше сирих овочів, зелені, фруктів) та питного режиму (1-2 л сирої води на день). Також важливо слідкувати за рівнем зволоженості у приміщенні. Оскільки, за різними даними, у світі 85-90 % людей страждають на зневоднення шкірі, то ми додаємо компоненти NMF майже у всі засоби по догляду за шкірою, але у різному процентному співвідношенні (залежно від потреби та типу шкіри).

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: