09:11, 30 листопада 2018

Студенти та викладачі Лесиного вишу подорожували Закарпаттям. ФОТО

Вранці, 21 листопада, з хорошим настроєм, зі щирими посмішками на обличчі, з цікавістю в очах студенти біологічного факультету спеціальності «Лісове господарство» та викладачі кафедри лісового та садово-паркового господарства вирушили до першого пункту призначення, а саме – фортеці Тустань, що на Закарпатті.

Про це повідомили у виші.

Тустань – це залишки давньоруського оборонного комплексу на скелях. Вона знаходиться за 1,5 км від села Урич Сколівського району Львівської області. Скелі являють собою ерозійні останці масивних пісковиків палеоцену до 50 м заввишки. Водночас Тустань є цікавою пам’яткою геології, а також унікальною історичною знахідкою.

Далі молодь мала можливість побувати на вершині гори, побачити невимовні пейзажі, вдихнути чисте повітря Карпатських гір – це прекрасний спосіб відновлення душевної рівноваги, отримання заряду позитиву та енергії. Крісельний підіймач «Захар Беркут» із комфортом піднімав студентство у височінь незвіданого, де можна було оцінити красу української гірської природи, побачити панораму навколишньої місцевості й навіть простори Закарпатської області. Втомлені, але з неймовірними враженнями учасники подорожі поїхали у садибу, де їх гостинно зустріли та поселили господарі.

Вечір минув у затишній та дружній атмосфері, з чашками гарячого чаю та великими запасами гарного настрою.

Другий день поїздки розпочався з бадьорої чашечки кави та зарядом позитиву. Біологи поїхали в Реабілітаційний центр для бурих ведмедів. Екскурсовод розповів, що центр запрацював у квітні 2011 року на території НПП «Синевир», що має площу 12 га: «Під захист сюди потрапляють тварини, які зазнали жорстокого поводження чи утримувалися у неволі без відповідних умов. Ведеться також робота по відтворенню природної популяції (в Україні нараховано близько 300 особин) та поглибленню досліджень найбільшого хижака України».

Національний природний парк «Синевир» не випадково став місцем для будівництва такого центру. Природа і кліматичні умови повністю відповідають тим умовам проживання, в яких мають потребу бурі ведмеді. Далі студентство дружно поїхало подивитися на одну з найвідоміших визначних пам’яток Закарпаття, справжню перлину Карпат з красивою назвою Синевир, що розташоване недалеко від Межигір’я. З’явилося воно понад десять тисяч років тому внаслідок багаторазових зрушень і зсувів землі в післяльодовиковий період.

Потім на біологів чекав смачний обід у кращих традиціях гуцульської кухні.

Подорож тривала й наступним пунктом був водоспад Шипіт – одне з семи природних чудес України – найкрасивіший водоспад Закарпаття. Він розташований на північних схилах гірського масиву Боржавських полонин біля підніжжя гори Гимба у селі Пилипець Міжгірського району. Цей день був насичений новими враженнями від побаченого. Студенти відпочили й посмакували шашликом увечері, біля вогнища ділилися оповідками про цікаві історії та враженнями від побаченого.

Останній день екскурсії закінчився оздоровленням у термальних водах та саунах Косино, дегустацією закарпатських вин та поверненням додому.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: