16:53, 13 Березня 2019

Студенти Лесиного вишу практикувались у лісовій селекції. ФОТО

4-9 березня студенти біологічного факультету спеціальності «Лісове господарство» проходили навчальну практику з лісової селекції.

Про це повідомили у виші.

Розпочалася вона з екскурсії в ДП «Ківерцівське лісове господарство». Йшовши трасою Ківерці–Рожище, студенти ознайомилися з заповідними урочищами місцевого значення «Ківерцівське», «Ківерцівська дача» та ботанічними пам’ятками природи місцевого значення «Лісодуб», «Дубовик», «Дубососнина». Проте основна мета поїздки – докладно дізнатися про випробні культури сосни звичайної.

Молодь оглянула три ділянки випробних культур сосни у 115 і 92 кварталах, де зростають сібсові, півсібсові потомства та кандидати в сорти-популяції.

Враження від екскурсії залишилися позитивними. Повертаючись назад, група побачила косулю, яка перебігала дорогу.

Наступна поїздка була присвячена вивченню вегетативного потомства сосни звичайної, яке зростає на території Волинського лісового селекційно-насіннєвого центру у с. Гаразджа. В архівно-маточній плантації 1975 року створення разом із керівником практики Валентиною Андреєвою студенти проводили виміри діаметра та висоти дерев. Наступний етап – опрацювання отриманих даних методами варіаційної статистики.

За період практики студенти навчилися проводити біометричні роботи з використанням висотоміра, ознайомилися з цінними селекційними об’єктами сосни звичайної та весело провели час. 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: