22:16, 26 Січня 2024

Столтенберг закликав союзників по НАТО і ЄС збільшити фінансову підтримку для України

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг зазначив, що союзники по НАТО та країни ЄС мають наростити фінансову підтримку для України, щоб допомогти в її боротьбі проти російського вторгнення у критично важливі часи.

Про це керівник Альянсу заявив сьогодні під час спільної прес-конференції, що відбулася у штаб-квартирі НАТО за участю прем’єр-міністра Чорногорії Мілойко Спаїча, повідомляє кореспондент «Укрінформу».

«російська війна проти України наближається до позначки у два роки. Я вітаю підтримку Чорногорії для України, включно через широкий пакет допомоги від НАТО. Але союзники по НАТО та Європейський Союз мають наростити таку допомогу й надавати навіть більше фінансування для України у цей критичний час. Адже якщо президент Путін переможе в Україні, реальним є ризик, що він застосовуватиме силу знову», – сказав генсек НАТО.

Він зауважив, що Чорногорія відіграє важливу роль в регіоні Західних Балкан, стабільність якого стратегічно важлива для Альянсу. Столтенберг подякував Чорногорії за участь її військового контингенту у бойових групах НАТО в Болгарії та у Латвії, що допомагають стримувати російську агресію.

Столтенберг також обговорив з прем’єр-міністром Чорногорії підготовку до наступного саміту НАТО, що відбудеться у Вашингтоні у липні поточного року, а також спільні зусилля із зміцнення системи стримування й оборони НАТО.

Як повідомлялося, від початку російського вторгнення в Україну НАТО та країни-союзниці надають Україні суттєву політичну, фінансову та практичну військову допомогу, включаючи поставки необхідних ресурсів, військового обладнання та тренування військовослужбовців Збройних сил України.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: