13:05, 19 Січня 2021

Степанов запевнив, що МОЗ не закуповує ПЛР-тести у Росії

Міністерство охорони здоров’я України не закуповує ПЛР-тести російського виробництва.

Про це сказав міністр охорони здоров’я Максим Степанов на брифінгу, — повідомляє кореспондент “Укрінформу”.

Міністр назвав країни, тести виробництва яких закуповувало МОЗ: Китай, США, Корея, Польща, Німеччина, Велика Британія, Франція, Австрія, Канада, Чехія, Туреччина, Сінгапур.

“Як ви бачите, РФ тут немає. Наголошую, що закупівля більшої кількості ПЛР-тестів здійснюється в українського виробника — як за державним замовленням, так і приватними лабораторіями”, — сказав Степанов.

Водночас, за його словами, згідно з даними Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками, до реєстру юридичних осіб, відповідальних за ввезенням медичних виробів для діагностики коронавірусу методом ПЛР, належать 66 медичних позицій. З них Китай — 15, Україна — 12, США — 7, Корея — 5, Італія — 5.

“Якщо ми говоримо про РФ, то це, відповідно, три зареєстровані медичні вироби. Три юридичні особи, які зареєстровані в РФ та здійснюють свою діяльність через українських постачальників. Відсоткове співвідношення використання тест-систем, виробництво яких зареєстроване в РФ, становить менш, ніж 0,6, і це використовується виключно в якихось приватних лабораторіях. Тобто держава точно не закуповувала, не закуповує і закуповувати не планує (тест-системи в РФ — ред.)”, — додав Степанов.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: