12:12, 20 Січня 2021

Степанов розповів, чому «Лекхім» обрали постачальником вакцини від «Sinovac»

Компанія “Сіновак” наполягала на укладенні договору про закупівлі COVID-вакцини Україною через компанію “Лекхім”.

Як передає “Укрінформ”, про це на брифінгу сказав міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

“За пропозицію, за наполяганням компанії “Сіновак”, до процесу перемовин був залучена компанія, з якою вони співпрацювали раніше і співпрацюють зараз — компанія “Лекхім”. Після того, як підійшло питання щодо відповідного укладення договорів, ми ще раз вернулися щодо нашого бажання укладання відповідного договору безпосередньо з компанією “Сіновак”. Ми отримали відповідь, що вони хотіли б мати цей договір через компанію “Лекхім”, яка вже безпосередньо буде займатися постачанням цих вакцин”, — сказав Степанов.

За його словами, МОЗ зверталося щодо закупівлі вакцини від коронавірусної хвороби до двох китайських компаній — “Сіновак” та “Сінофарм”.

Як повідомляв “Укрінформ”, наприкінці 2020 року Міністерство охорони здоров’я уклало договір на поставку 1,913 мілйона доз вакцини проти COVID-19 компанії “Sinovac Biotech”, перша партія, за твердженням МОЗ, складатиме 700 тисяч доз. МОЗ розраховує розпочати вакцинацію від COVID-19 у лютому 2021 року.

Група компаній “Лекхім” отримала від виробника вакцини від COVID-19 квоту на постачання 5 млн доз вакцини від коронавірусної хвороби, та пропонує підприємствам вакцинувати своїх співробітників.

Також міністр охорони здоров’я Максим Степанов раніше заявляв про те, що Україна отримає першу партію вакцини проти COVID-19 виробництва китайської компанії “Sinovac Biotech” протягом 30 днів після її реєстрації.

«Сіновак» (Sinovac Biotech) — найбільша китайська компанія з виробництва вакцин, заснована у Пекіні в 2001 році, виробляє від 300 до 500 млн доз вакцин на рік. «Сіновак» розробив і вивів на ринок вакцини проти гепатиту А та А і В, вірусів грипу, включно з «пташиним», паротиту.

За час існування компанії з 2002 року здійснили понад 3 мільярди вакцинацій, 59 мільйонів з яких — дітям.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: