11:09, 01 Лютого 2023

Стефанчук у парламенті Франції закликав надати танки й літаки та визнати Голодомор геноцидом

Спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук у вівторок виголосив звернення в Національній асамблеї Франції, де закликав Париж підтримати надання Україні військової техніки, а французьких законодавців – визнати Голодомор геноцидом українського народу.

Виступ Стефанчука опублікували на веб-сайті Верховної Ради.

Політик подякував “народові Франції, її президентові, уряду, всім вам за всю допомогу, яка надається Україні з моменту російського повномасштабного вторгнення”, насамперед за військову.

“Тепер ми добре знаємо, що таке Кроталь, Цезар, LRU, AMX-10RC. І ми готові збагачувати свій словниковий запас новими словами. Ми хочемо бачити серед Леопардів, Абрамсів і Челенджерів французькі Леклерки, які зміцнять нас на суші. І Міражі з Рафалами, які з іншими союзницькими літаками захистять українське небо”, – наголосив Стефанчук.

“Дайте нам літаки! Дайте нам крила нашої перемоги! Крила, якими ми закриємо Україну та захистимо всю Європу!” – закликав він.

Окремо спікер Верховної Ради звернувся до делегатів французької Національної асамблеї з проханням посприяти визнанню Голодомору 1932-1933 років в Україні геноцидом українського народу.

“Унаслідок геноцидних дій сталінського режиму, через організований штучно і навмисне голод, у 1932-1933 роках загинули мільйони українців. Саме зараз сигнал з боку Франції про визнання Голодомору був би дуже важливим, оскільки події 1932-33 років підтверджують налаштованість тодішньої сталінської, а тепер і путінської Росії знищити українську ідентичність”, – вважає він.

У своєму виступі Стефанчук також подякував Франції за підтримку України на шляху до членства в ЄС і висловив сподівання на ухвалення позитивного рішення за підсумками саміту НАТО в Литві в липні 2023 року.

У межах відрядження, як очікується, спікер Ради зустрінеться з президентом, прем’єркою і спікерами обох палат парламенту Франції та низкою французьких політиків. Також запланували його звернення до французького Сенату.

Нагадаємо, що у Франції з візитом також перебуває міністр оборони України Олексій Резніков. За підсумками зустрічі з ним французький міністр національної оборони Себастьєн Лекорню повідомив, що Франція готова передати Україні ще 12 САУ Caesar, а також допоможе з підготовкою українських військових на території Польщі.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: