16:56, 13 Жовтня 2021

Старости волинських громад беруть участь у навчальній програмі

Відбувся І воркшоп в рамках навчальної програми «Кроки для старост 2021», яка проводиться за підтримки «U-LEAD з Європою». 

На базі Волинського регіонального офісу U-LEAD проходив воркшоп для старост із Рівненщини та Львівщини. Модератором заходу був Андрій Погорілий, радник з питань децентралізації та місцевого самоврядування.

«Ми часто говоримо про проблему тоді, коли вона виникає. Саме так відбувається з дотриманням антикорупційного законодавства. Зазвичай, посадові особи місцевого самоврядування, а саме старости, не завжди приділяють належну увагу питанню конфлікту інтересів, балансують «на межі». Часто плутаються в видах декларацій та часі їх подання. Сьогодні ми зосередились на практичній частині застосування антикорупційного законодавства. Краще попередити потенційно неправомірні дії, ніж прочитати своє прізвище в Єдиному державному реєстрі осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення. На мою думку, усі присутні учасники отримали задоволення від позитивного спілкування, практичного досвіду колег та експертів, та знання, які допоможуть уникати порушень антикорупційного законодавства», – зазначає Андрій Погорілий.

Старости ознайомилися з особливостями антикорупційного законодавства та правилами декларування доходів посадовими особами місцевого самоврядування.

Також під час практикуму учасники багато працювали в малих групах, в яких розв’язували низку завдань з юридичних та організаційних питань щодо призначення на посаду старост, звільнення, подання ними декларацій, обмежень щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності.

«Я староста двох сіл, які знаходяться на кордоні з Республікою Польща. Ми проводимо низку цікавих заходів та маємо традиційний фестиваль. В моїй роботі виникає чимало труднощів, тому іноді необхідна допомога інших фахівців. Посада старости унікальна та включає в себе виконання багатьох завдань, що дуже складно. Мені подобаються такі навчання, оскільки вдається отримувати багато нової та корисної інформації для роботи», – ділиться враженнями від воркшопу Юлія Мельник, староста із Литовезької громади Волинської області.

Нагадаємо, що навчальна програма «Кроки для старост 2021» відбуватиметься онлайн і складається з 5 семінарів, 3 воркшопів та онлайн візитів до успішних старост українських громад. За результатами навчання старости матимуть змогу отримати сертифікат.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян, та розширює можливості громад.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: