17:55, 22 Грудня 2021

Старости приєднаних громад вперше звітували депутатам Луцької міської ради

2021 рік став випробувальним для старост приєднаних територіальних громад. Протягом цього періоду їм потрібно було налагодити координацію дій з міським головою, депутатами міської ради та структурними підрозділами виконавчого комітету Луцької міської ради, адже усе майно приєднаних сіл передали на баланс міської ради. Відтак, на пленарному засіданні сесії старости звітували про найбільші досягнення цього року та пріоритети на 2022 рік.

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

За словами старости Прилуцького старостинського округу Олександра Гурського, цього року вдалося значно поліпшити життя селян. Були вирішені питання ремонту доріг (відремонтували вулиці Богуна, Радянська, Жовтнева), транспортного сполучення між населеними пунктами, забезпечили вуличне освітлення та налагодили вивезення сміття.

“Раніше люди вважали, що будуть покинутими. Сьогодні ж вони відчувають, що є повноправними членами територіальної громади, бо користуються всіма благами, якими користуються жителі Луцька”, – наголосив Олександр Гурський.

Міський голова Ігор Поліщук зазначив: “Раніше бюджет розвитку Прилуцького старостинського округу становив 400 тисяч гривень. З приєднанням до Луцька  лише на дороги у Прилуцькому окрузі витратили 7 млн гривень. Люди відчули зміни”.

Наступного року в селах Жидичинського старостинського округу планують здійснити ремонт кількох вулиць та реконструкцію будинків культури в селах Жидичин та Озерце. Галина Матвіюк, староста Жидичинського старостинського округу головним досягненням року вважає об’єднання з Луцьком та налагодження роботи та комунікації з усіма структурними підрозділами.

Капітальний ремонт школи в селі Забороль є пріоритетним у роботі Валерія Боярського, старости Заборольського старостинського округу. Адже у цьому закладі освіти діти навчаються у три зміни. Наступного року кількість дітей значно збільшиться.

Міський голова Ігор Поліщук зазначив, що на 2022 рік передбачили 10 мільйонів гривень для капітального ремонту Заборольського ліцею. Ще 3 мільйони гривень встигнуть освоїти цього року. Крім того, цього року в Заборольській громаді вдалося вирішити проблему водопостачання.

Побудувати новий дитячий садочок у своїй громаді хоче староста Боголюбського старостинського округу Марія Якубовська, адже село Боголюби почало розвиватися, кількість населення зростає, тож не вистачає дитячих садків. Також Марія Якубовська подякувала депутатам міської ради за допомогу в організації пасажирських перевезень.

Пріоритетнім напрямком роботи старости Княгининівського старостинського округу Валерія Войнаровського наступного року буде ремонт доріг. Міський голова Ігор Поліщук зазначив: “Дороги Княгининівського округу дійсно найгірші в усій нашій громаді. Тому їхній ремонт стане основним пріоритетом цього округу наступного року”.

Крім того, міський голова Ігор Поліщук наголосив що вже оголосили тендер на будівництво очисних споруд у селі Липляни.

Депутати міської ради подякували усім старостам за роботу, а їх звіти взяли до уваги.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: