22:45, 09 Серпня 2023

США запровадили нові санкції проти білорусі

США запровадили санкції проти вісьмох фізичних осіб у білорусі та п’яти організацій, а також заблокували використання одного літака через продовження режимом лукашенка репресій та придушення свобод громадян.

Обмежувальні заходи приурочені до трьох років після проведення сфальсифікованих виборів у республіці, передає «Укрінформ» із посиланням на Мінфін США.

«Ці дії спрямовані проти кількох установ, причетних до продовження репресій білоруським режимом щодо громадянського суспільства, співучасті в невиправданій війні рф в Україні та збагачення лідера репресивного білоруського режиму лукашенка», – зауважили в Мінфіні.

Так, санкції запровадили проти трьох державних підприємств (ДП) білорусі, серед яких авіакомпанія «Белавіа»; директора та дочірньої компанії одного з ДП; урядового органу білорусі (у складі комітету Держконтролю рб) та чотирьох його співробітників. Обмеження запроваджені також проти трьох осіб, які сприяють ухиленню від санкцій режиму лукашенка. Крім того, літак EW-301PJ, що належить «Белавіа», визначений як заблоковане майно.

США запроваджують послідовну політику щодо санкцій проти росії і білорусі після повномасштабного вторгнення рф в Україну. Крім того, обмеження проти режимів у цих двох країнах вводяться через переслідування опозиції, а також утиски прав і свобод громадян.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: