19:40, 02 листопада 2018

США відновили всі санкції проти Ірану

Офіційний Вашингтон оголосив про повне відновлення з 5 листопада всіх санкцій проти Ірану, які були скасовані після підписання іранської ядерної угоди.

Про це заявили в п’ятницю держсекретар США й міністр фінансів, повідомляє “Укрінформ” з посиланням на інформагентство “АР”.

“Адміністрація Трампа оголошує про повторне введення всіх санкцій США проти Ірану, які були скасовані в рамках ядерної угоди 2015 року”, – зауважує видання.

Обмеження охоплюють судноплавні, фінансові та енергетичні галузі Ірану. Це вже друга хвиля обмежень, запроваджених США після того, як президент Дональд Трамп заявив про вихід американської сторони з іранської ядерної угоди в травні.

Відновлення санкцій має набути чинності в понеділок, 5 листопада. Вони також накладають рестрикції на інші країни щодо закупівлі іранської нафти та нафтопродуктів.

Водночас у США офіційно підтвердили, що ці обмеження не поширюються (на тимчасовій основі) на вісім країн. До цього списку входять, у тому числі, Японія, Індія, Південна Корея й Китай. Винятки для них були зроблені в обмін на подальше зменшення імпорту іранської нафти.

У Вашингтоні наголошують, що санкції проти Ірану залишатимуться, допоки Тегеран не виконає вимоги, що включають припинення підтримки тероризму, військової участі в Сирії, а також повного згортання ракетної і ядерної програм.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: