12:11, 22 Січня 2022

США розглядають військові заходи проти РФ у разі вторгнення до України

Посол США в ООН Лінда Томас-Грінфілд заявила, що Сполучені Штати розглядають не лише економічні, а й військові заходи проти Росії у разі подальшого вторгнення її військ до України.

Як передає «Укрінформ», про це повідомляється на сторінці представництва США в ООН.

Посол США в ООН висловила надію, що Москва не буде переходити кордони України й ситуація не погіршиться. Втім, США враховують усі можливі сценарії розвитку подій.

На питання журналіста молдовського телеканалу «Jurnal TV» – чи розглядаються також військові контрзаходи проти РФ – посол відповіла ствердно: “Абсолютно. Ми казали, що нічого не виключаємо, що стосується нашої відповіді”.

“Ми продовжуємо працювати з Росією дипломатично, сподіваємося знайти вирішення цієї проблеми, але якщо ми зазнаємо невдачі, ми відповімо на усі дії, які Росія зробить проти України”,  – зазначила Томас-Грінфілд.

Вона також нагадала, що США з 2014 року надають фінансову та військову підтримку Україні.

“Ми надали їм майже 2,7 мільярда доларів на підтримку їхніх (українських – ред.) військових. Зовсім нещодавно, під час візиту держсекретаря Блінкена до України, ми оголосили про додаткове фінансування, і ми продовжимо надавати спорядження українцям”, – сказала вона.

Нагадаємо: ці події відбуваються на тлі «дипломатичного марафону» між РФ та США, РФ та НАТО.

У грудні Москва висунула ультимативні вимоги щодо “гарантій безпеки”.

19 січня секретар РНБО Олексій Данілов повідомив, що для планування повномасштабної наземної операції Росії знадобиться мільйон військових, зараз на кордоні з Україною їх приблизно 127 тисяч, у тому числі наземний компонент – 106 тис., з відповідними вогневими, ударними та маневровими можливостями.

“Є певні переміщення військ, але поки що це не критично”, – заявив Данілов.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: