08:15, 03 Червня 2023

США не втягуватимуться в ядерну гонитву з росією та Китаєм

Сполучені Штати не розширюватимуть власний ядерний арсенал для протистояння ядерній загрозі з боку росії та Китаю.

Як передає “Укрінформ” із посиланням на “The Hill”, про це радник президента США з питань національної безпеки Джейк Салліван заявив у Вашингтоні на щорічній конференції Асоціації з контролю над озброєннями.

«Сполученим Штатам не потрібно збільшувати ядерні сили й перевершувати наших ядерних конкурентів, аби успішно їх стримувати, – сказав він. – Ми вже це проходили й засвоїли цей урок». Натомість адміністрація США зосередиться на інвестуванні в «передові неядерні можливості», такі як гіперзвукові ракети зі звичайним озброєнням, що можуть досягати «добре захищених, високоцінних цілей», — пояснив Салліван.

Він зазначив, що ефективне стримування означає, що в них є кращий підхід, а не гонитва за більшою кількістю.

Салліван закликав москву і Пекін розпочати переговори про контроль над озброєннями, незважаючи на напруженість у відносинах. Він розкритикував рф за те, що вона «завдає ударів по ядерній системі після холодної війни», а також звинуватив китайський уряд у нездатності продемонструвати будь-яку відкритість у спілкуванні з питань контролю над озброєннями.

Як відомо, ядерні арсенали США і росії близькі за розмірами й налічують понад 5000 одиниць зброї у кожної з країн (хоча рф, за оцінками, має дещо більші запаси). Китай має близько 400 одиниць ядерної зброї, але планує наростити арсенал до 1500 боєголовок.

Президент росії Володимир Путін призупинив участь рф у новому Договорі про СНО зі США. Договір установлював ключові обмеження на американські та російські ядерні озброєння і дозволяв обом сторонам отримувати інформацію щодо запасів одне в одного.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: