20:00, 19 Квітня 2018

Спеціалісти зібрали ТОП-7 міфів про зарплату

Одне з найважливіших і водночас найделікатніших питань на співбесіді – зарплата, а саме: її рівень, своєчасність виплати, можливість підвищення. Іноді пошукачі, частіше новачки, але трапляється, що і співробітники з великим досвідом, перебувають у полоні стереотипів щодо зарплати. Спеціалісти Міжнародного кадрового порталу “HeadHunter Україна” зібрали ТОП-7 міфів про зарплату і розібралися де і на що варто робити поправки у питанні оплати праці.

Міф № 1: У мене немає досвіду, тому я не можу диктувати свої умови

Диктувати – ні, але озвучити побажання – навіть дуже. Пам’ятайте: на кожну вакансію HR отримує відгуки, і якщо вибрали саме вас, то саме у вас зацікавлені, а отже, на співбесіді як мінімум вислухають.

Міф № 2: Поки немає інших пропозицій, погоджуватимуся на все, лише б працювати

Альтернативна пропозиція, зрозуміло, дає вам більше шансів на кращі умови, а головне – більше впевненості в собі. Але «за поспит не платять»: навіть якщо роботодавець відмовить вам у більшій сумі, ви нічого не втратите і погодитеся на початкову пропозицію.

Міф № 3: Пропозиція виявилася вище очікування, «від добра добра не шукають»

А ось це може означати, як те, що ви себе недооцінили і сильно занизили планку, так і те, що зарплати у цій компанії вищі за ринкові. Попросіть підвищення хоча б на 10 %, якщо не хочете працювати нарівні з усіма, а заробляти менше.

Міф № 4: У країні економічна криза, не знижують зарплату – і то добре

Професійних фахівців знайти непросто у будь-який час, тим більше в умовах кризи працювати набагато складніше.

Міф № 5: Всі відомості про зарплати я можу знайти в інтернеті

Можете, але вони будуть дуже приблизними. Тому варто постійно моніторити ситуацію із зарплатами у своїй галузі – через знайомих, професійні спільноти у соцмережах, переглядаючи вакансії на сайтах кадрових агентств.

Міф № 6: Жінка апріорі отримує менше чоловіка

Напевно, найусталеніший міф про заробітки, побудований на офіційній статистиці. Жінки, звичайно, можуть рідше отримувати підвищення по посаді і в зарплаті через декретні відпустки і лікарняні. Але професіонал у своїй сфері – це у першу чергу професіонал. Відмова у підвищенні зарплати за статевою ознакою – дискримінація і привід для звернення у відповідні інстанції.

Міф № 7: Мені відмовили – не треба було і починати

Треба! Адже переговори – це обопільний комунікативний процес. А раптом начальник оцінить вашу активність і запропонує підвищення. Або потенційний роботодавець відзначить здатність до переконання і візьме вас на позицію вище початкової.

І, мабуть, єдиний міф, який зовсім і не міф, а порада – завжди просіть більше, ніж розраховуєте отримувати. Для роботодавця бажання заощадити природне, тому рівень зарплати на співбесіді може занижуватися на 5-10 %. Просіть саме на стільки більше – і кожен закінчить переговори у виграші! Якщо ж ви давно працюєте в одній компанії і вважаєте, що заслуговуєте підвищення, – просіть + 20%, щоб у результаті прийти до + 10 %.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: