20:00, 18 Жовтня 2020

«SpaceX» запустила 14-у місію супутників «Starlink»

У неділю, 18 жовтня, відбувся запуск 14-тої місії «Starlink» з партією інтернет-супутників, створених компанією «SpaceX» на чолі з Ілоном Маском.

Як передає «Укрінформ», про це інформує «Independent».

Запуск із мису Канаверал, штат Флорида, збільшує загальну кількість супутників «Starlink» на низькій навколоземній орбіті до понад 800, що є достатнім числом, аби передавати швидкісний Інтернет на Землю.

Генеральний директор «SpaceX» Ілон Маск заявив про плани компанії доставити десятки тисяч супутників «Starlink» на низькоземну орбіту у найближчі кілька років і створити мережу, здатну передавати широкосмуговий доступ до більш ніж 99 % населеної площі Землі.

“Завдяки продуктивності, що набагато перевершує традиційний супутниковий Інтернет, і глобальній мережі без обмежень наземної інфраструктури «Starlink» надаватиме високошвидкісний широкосмуговий Інтернет до місць, де доступ був ненадійним, дорогим або зовсім відсутнім”, – йдеться у повідомленні.

Мережа «SpaceX» вже працює у деяких районах Канади та на півночі США, де обмежена кількість користувачів уже протестувала її.

Аварійні служби у штаті Вашингтон встановили безкоштовну точку доступу Wi-Fi, використовуючи мережу «Starlink» для жителів міста Малден, яка була майже знищена внаслідок пожеж у регіоні у вересні.

Раніше цього місяця Маск заявив, що після запуску в жовтні стане можливою більш широка публічна бета-версія мережі.

“Як тільки ці супутники досягнуть свого цільового положення, ми зможемо випустити досить широку публічну бета-версію на півночі США і, сподіваємось, на півдні Канади. Інші країни повинні стежити, щойно ми отримаємо схвалення регуляторних органів”, – зазначив Маск.

Як повідомлялося раніше, американська компанія «SpaceX» Ілона Маска з шостої спроби запустила на орбіту 13-у місію з вантажем з інтернет-супутників «Starlink». Загалом ракета-носій «Falcon 9» мала вивести на орбіту 60 інтернет-супутників.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: