08:15, 31 Травня 2020

SpaceX та NASA здійснили запуск пілотованого корабля з космодрому у Флориді

Американська компанія SpaceX, засновником якої є Ілон Маск, у співпраці з NASA здійснили запуск пілотованого корабля Falcon 9 з капсулою Crew Dragon, що має доставити двох астронавтів на Міжнародну космічну станцію (МКС).

Запуск відбувся 30 травня о 15:23 за місцевим часом (22:23) за Києвом, повідомляє «Укрінформ».

Falcon 9 відправився зі стартового комплексу 39А Космічного центру імені Кеннеді у Флориді, звідки запускалися ракети за програмою «Аполон» з освоювання Місяця, а також Space Shuttle – багаторазових космічних човників.

Таким чином, цей старт відновив доставку астронавтів у космос з американської території, оскільки востаннє пілотована подорож у США за програмою Space Shuttle відбулася у 2011 році, після чого програму згорнули. З того часу американців у космос доставляли російські ракетоносії.

У капсулі Crew Dragon у суботу стартували два американських астронавти NASA – Роберт Бенкен та Дуглас Герлі, які вже мали неодноразовий досвід перебування в космосі.

Перша спроба запуску Falcon 9 мала відбутися минулої середи, однак вона була відкладена через несприятливі погодні умови в районі потенційного приземлення капсули з астронавтами в разі аварійної посадки.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: