21:24, 05 листопада 2022

Сортувати сміття легко: у Луцьку запрацював муніципальний Центр управління відходами

Перший муніципальний Центр управління відходами, що  надає комплекс послуг, щодо правильного поводження з відходами,  розпочав роботу в Луцьку на вулиці Трункіна, 7.

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

Це місце  куди кожен житель громади може безплатно здати старі меблі, побутову техніку, пластик, одяг, скло та багато іншого для їх подальшої переробки чи утилізації.

На майданчику, розташованому на території колишньої станції перевантаження сміття, приймають понад 14 фракцій сміття:

– пластикові пляшки;

– скло (скло і склобій);

– будівельні відходи;

– “зелені відходи” (листя, скошена трава, дрібні гілки);

– старі меблі;

– побутову техніку;

– папір (папір, картон, газети, журнали, книги, флаєри). До фракції не відносяться  шпалери, мішки з будматеріалів, чеки, туалетний папір;

– поліетилен (пакети, поліетиленова плівка, стретч плівка). До фракції не відносяться пакети з круп, чіпсів, цукерок;

– комбіновану упаковку (тетрапак, елопак, паперові стакани й тарілки, паперові відерця з морозива, попкорну тощо). Важливо пам’ятати, що упаковка має бути чиста і суха;

– небезпечні відходи (батарейки та акумулятори, люмінесцентні лампи, термометри). Важливо: скляні вироби мають бути без механічних пошкоджень та запаковані в заводську упаковку або обгорнуті картоном;

– метал: чорний (чавун, залізо), кольоровий (алюміній, мідь, нікель, олово), консервні банки, бляшанки з-під напоїв;

– одяг (чистий і в задовільному стані);

– змішані відходи.

До кожного контейнера можна заїхати автомобілем. Центр працює в режимі самообслуговування. Відвідувачі самі сортують та викидають відходи у контейнери, а працівники Центру завжди готові пояснити що і куди потрібно викидати, стежать за порядком і ведуть облік сміття.  Усі зібрані відходи будуть відправлені на перероблення чи утилізацію.

Меблі, техніку чи одяг, що знаходяться в робочому і доброму стані,  передаватимуть нужденним, внутрішньо переміщеним особам та соціально незахищеним верствам населення.

Сортування відходів — це, щонайперше, турбота про довкілля, зменшення навантаження на полігон та навантаження на комунальників і муніципальну систему вивезення сміття. Наразі це перший та єдиний такий майданчик в Луцькій громаді. У перспективі є можливість створення нових місць.

Центр працює в режимі самообслуговування, до кожного контейнера можна під’їхати автомобілем.

Графік роботи : понеділок-неділя з 8:00 до 20:00.

Адреса: вулиця Трункіна, 7 (заїзд з вулиці  Дубнівська), телефон: 0972344680.

Міська влада закликає лучан та жителів громади сортувати відходи та зменшити кількість сміття у нашому місті. Мешканці громади можуть приїжджати до Центру управління відходами з дітьми, аби вони змалечку вчилися правильного поводження з відходами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: