10:23, 19 Січня 2019

Сьогодні – Водохреще

Сьогодні, 19 січня, відзначають Богоявлення Господнє, або ж Водохреще.

Про це повідомляє Волинська єпархія ПЦУ.

У Новому Завіті читаємо, що після хрещення у водах Йордану пророком Іваном Предтечею Ісуса Христа, Сина Божого, розкрилися небеса і святий побачив Духа Божого, Який злинав, «наче голуб». У цей час Бог Отець прорік, що Христос – Його Син Улюблений, у Котрому Його благоволінняДля християнина торжество Богоявлення — це розкриття тайни віри і любові Святої Трійці до всього людства. Бог — це нескінченна любов у Трьох Іпостасах, з’єднаних досконало. І то не абстрактна філософська теорія, а Живий Бог, Якому ми поклоняємось. Тож саме в церковних таїнствах настає момент нашого наближення до Святої Трійці.

І, нарешті, іще один важливий вимір події Хрещення Господнього. Господь чистий, Він не має гріха. Для чого ж Йому знадобилося увійти в натовп тих, хто каявся? Ця подія свідчить про мету Його приходу у світ: взяти на Себе гріхи людські та, спокутувавши їх безвинною кров’ю, врятувати рід людський. Безгрішний прийшов на Йордан і прийняв хрещення, засвідчивши цим, що Він – людина за плотттю, що Він – Один із нас, такий же, як ми, окрім гріха. Богоявлення – це знак присутності Бога у людській історії, знак руйнування стіни, що розділяла Творця і творіння. Бог став людиною, в цьому незримо присутня Божа благодать і Божественна сила.

У перші віки буття нашої Церкви, коли охрещували майже завжди тільки дорослих, напередодні Богоявлення хрестили оголошених (оглашенних), тобто тих, хто готується прийняти Хрещення і їм оголошуються істини віри на спеціальних огласительних бесідах.

Цього дня проводяться урочисті хресні ходи до водних джерел. Освячена вода називається «агіасма», що в перекладі з грецької означає «святиня».

Свята вода має цілющу силу. Православні християни повинні освячувати нею свої домівки, дякуючи Богові за цю велику ласку і милість. Агіасма символізує життя, утамування духовної спраги, істинне Богопізнання і радість Божої благодаті.

Усі події 19 січня за єпархіальним календарем – за посиланням.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: