08:42, 15 Лютого 2019
Сьогодні – Стрітення Господа нашого Ісуса Христа
Сьогодні, 15 лютого відзначають Стрітення Господа нашого Ісуса Христа; парафія в Луцьку має престольний празник.
Про це повідомляє Волинська єпархія ПЦУ.
Свято встановлене майже через 500 років після Різдва Христового. Воно належить до господських свят, бо присвячене безпосередньо Христові, але богослужбовим змістом близьке до богородичних, і в давнину розглядалося як присвячене Матері Божій.
У дні імператора Юстиніана в Константинополі та околицях була епідемія чуми і помирало людей до 10 тисяч щодня. А в Антіохії ще й тривали жахливі землетруси: руйнувалися будинки і церкви, багато людей загинуло під руїнами.
За переданням, тоді одному побожному чоловікові було одкровення про встановлення нового свята. І коли на другий день лютого почали Всенічне бдіння з хресною ходою, землетрус припинився, зупинилася й чума.
Нагадаємо біблійну основу цього торжества. Був у Єрусалимі чоловік на ім’я Симеон, муж праведний, що чекав «утіхи Ізраїлевої» (тобто приходу Месії, Спасителя). Йому було провіщено Духом Святим, що не побачить смерті, доки не побачить Христа. Одного разу прийшов він у храм. І коли Йосиф і Марія принесли Немовля Ісуса, щоб виконати над Ним законний обряд, він узяв Його на руки, благословив Бога і сказав: «Нині відпускаєш раба Твого, Владико, за словом Твоїм, з миром, бо бачили очі мої спасіння Твоє, яке Ти приготував перед лицем усіх народів, світло на просвітлення язичників і славу народу Твого Ізраїля».
Йосиф і Марія здивувалися мовленому про Немовля. Симеон же благословив їх.
«Ось, лежить Цей на падіння і на вставання багатьох в Ізраїлі, і на знак сперечання», – сказав він Пресвятій Діві.
Тут була також Анна-пророчиця, яка досягла глибокої старості, проживши з чоловіком після дівоцтва сім років, вдова літ вісімдесяти чотирьох, яка не відходила від храму, постом і молитвою служачи Богові день і ніч. Прийшовши в той час, вона славила Господа і говорила про Нього всім, хто чекав визволення в Єрусалимі.
Ця подія стрітення, тобто зустрічі престарілих Симеона й Анни з новонародженим Ісусом знаменує собою завершення старозавітного етапу в підготовці людства до спасіння і початок етапу новозавітного.
Усі події 15 лютого за єпархіальним календарем – за посиланням.
Це кого Ісус Йосипович зустрів, Змія Горинича чи Колобка?