21:47, 31 Липня 2023

Соціально відповідальний бізнес і КП «Луцькводоканал» долучилися до форуму «Зелена трансформація регіону. Екологізація виробництва»

Днями у Луцьку, на базі підприємства «Модерн-Експо», відбувся важливий для Луцької громади захід – форум «Зелена трансформація регіону. Екологізація виробництва», який об’єднав представників виробничих підприємств навколо теми екологічного та безпечного виробництва. Опрацювали актуальні питання щодо безпеки діяльності підприємств, встановлення сучасних технологій очищення стічних вод, а також ряд інших питань, які визначають напрямок спільного руху у сфері екологічного виробництва і «зелених» технологій.

Про це повідомляють у Луцькій міськраді.

Генеральний директор «Модерн-Експо» Петро Пилипюк розповів про основні напрямки налагодження безпечної для екології діяльності, використання сучасних технологій у виробництві. Також учасники Форуму мали змогу оглянути виробничий процес і сучасні очисні споруди виробничих потужностей.

Директор КП «Луцькводоканал» Віктор Гуменюк також представив на Форумі інноваційні екологічні проекти підприємства, що теж викликало подив в учасників заходу, адже комунальне підприємство реалізовує ряд потужних міжнародних проектів, залучаючи інвестиції і дбаючи про екологічний стан у громаді навіть в складних реаліях великої війни.

Серед найбільших проектів КП «Луцькводоканал», які реалізуються вже, або перебувають на підготовчому етапі:

– цифровізація обліку водопостачальних та енергетичних послуг;

– автоматизація виробництва;

– генерація сонячної енергії;

– озонування повітря на об’єктах;

– виробництво біогазу на базі очисних споруд;

– модернізація системи водопідготовки продуктивністю 24 тисячі метрів кубічних на добу;

– реконструкція каналізаційних очисних споруд продуктивністю 70 тисяч метрів кубічних на добу;

– виробництво органічного добрива LWC з осаду стічних вод;

– експериментальний проект з використанням органічного добрива LWC.

Варто відзначити, що основною метою Форуму було отримання інформації щодо можливостей для екологізації виробництва і обмін досвідом між представниками великих підприємств. Однак викликає занепокоєння позиція тих підприємств, які проігнорували запрошення на Форум і які насправді потребують запропонованих ініціатив для налагодження екологічного і безпечного виробництва. Фактично, підприємства, які не мають очисних споруд, за якими фіксуються скиди нечистот в каналізацію та інші порушення, навіть не йдуть на дискусію і не роблять жодних кроків для впровадження безпечних і сучасних технологій, важливих для майбутнього Луцької громади.

«Захід показав, що в Луцьку є соціально відповідальний бізнес, але є й ті, які дбають виключно за власну вигоду, уникають дискусій і своєю діяльністю шкодять довкіллю і людям. Однак, найближчим часом для них також прийде час, коли уникати відповідальності не вдасться. Оскільки всім потрібно працювати і дбати про місто і його екологію, а не тільки використовувати наявні ресурси у власних інтересах», – зазначають у міськраді.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: