13:58, 21 Вересня 2023

Словаччина та Україна погодили систему торгівлі зерном замість заборони

Міністри сільського господарства Словаччини та України домовилися створити систему ліцензування торгівлі зерном, що дасть змогу скасувати заборону на імпорт чотирьох українських товарів до Словаччини.

Як передає “Укрінформ”, про це йдеться у заяві міністерства сільського господарства Словаччини.

Також зазначають, що Україна погодилася зупинити скаргу, яку вона подала проти Словаччини до Світової організації торгівлі (СОТ).

“(Міністри – ред.) домовилися про створення системи торгівлі зерном на основі видачі та контролю ліцензій. Поки ця система не запрацює і не буде повністю протестована, заборона на імпорт чотирьох товарів з України залишається в силі”, – йдеться в електронному листі словацького міністерства.

Водночас у відомстві не повідомили подробиць того, як працюватиме система ліцензування.

Напередодні міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський обговорив з міністром сільського господарства та розвитку села Словацької Республіки Йозефом Бірешем питання експорту української агропродукції.

Як повідомлялось, 15 вересня 2023 року Європейська комісія вирішила не продовжувати заборону на ввезення аграрної продукції з України. При цьому в Єврокомісії зазначили, що Україна має вжити заходів, щоб запобігти будь-яким викривленням ринку в сусідніх державах-членах.

Водночас цього ж дні Словаччина, Польща та Угорщина в односторонньому порядку запровадили національну заборону на імпорт сільськогосподарських товарів з України. Після цього Україна подала до СОТ позови проти цих країн.

У Мінагрополітики 19 вересня повідомили, що Кабінет міністрів схвалив нову процедуру експорту кукурудзи, ріпаку, соняшнику та пшениці, відповідно до якої потрібно отримати ліцензію Мінекономіки за погодженням з Мінагрополітики, щоб постачати ці культури до п’яти держав – членів Європейського Союзу, що межують з Україною.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: