15:01, 04 Січня 2022

Скільки волинян перехворіло на грип та ГРВІ

Від початку епідсезону перехворіло понад 8 % населення області.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинського ОЦКПХ МОЗ.

За даними оперативної інформації у Волинській області за 52 тиждень 2021 року на гострі респіраторні вірусні інфекції, в тому числі коронавірусну інфекцію, захворіло 3237 осіб (315,9 на 100 тисяч населення) проти — 4751 (463,7 на 100 тисяч населення) за попередній тиждень – зниження на 32 %. Інтенсивний показник захворюваності за цей період на 42,7% нижчий базового рівня.

У структурі захворюваності  діти до 17 років становлять 57 %.

Три відсотка від загальної кількості захворілих госпіталізували.

З початку епідемічного сезону перехворіло близько 87 тис. волинян —  це понад 8 % населення області.

Всього на Волині проти грипу вакцинували близько 3 тис. осіб, із них 76 % — це особи із групи ризику  (персонал медичних закладів, діти віком від 6 міс.  до 5 років, особи з хронічними захворюваннями, особи віком понад 65 років).

За результатами епіднагляду в Україні вперше з початку епідемічного сезону виявили віруси грипу типу A(H3) в зразках матеріалів від пацієнтів із підозрою на грип у рутинній системі епідеміологічного нагляду за ГРВІ. Також, крім коронавірусної інфекції, циркулюють віруси парагрипу, RS-віруси, риновіруси,  бокавіруси, аденовіруси та коронавіруси типу NL-63.

Найкраща профілактика грипу — це вакцинація. В Україну надійшли вакцини від грипу виробників «Ваксігрип Тетра», «Інфлувак Тетра» та «Джісі Флю Квадривалент». Вакцини проти грипу  можна вводити одночасно з вакцинами проти COVID-19 під час одного візиту у різні кінцівки або з будь яким часовим проміжком.  Вакцина захищає від усіх актуальних штамів грипу, є безпечною й ефективною.

Щеплення від грипу можна і потрібно робити упродовж усього епідсезону. Вакцинуватися від грипу можуть дорослі і діти від 6 місяців, які не мають протипоказань до щеплень. Імунітет після щеплення формується упродовж кількох тижнів. Зазвичай вже через 2 тижні після щеплення можна мати захист.

Особливо важливо вакцинуватися людям із груп медичного та професійного ризику:

вагітним;

дітям до 5 років;

людям віком понад  65 років;

людям із надмірною вагою;

людям, які мають діабет, хронічні серцево-судинні захворювання та захворювання легенів;

медичним працівникам;

вчителям і вихователям;

військовослужбовцям;

продавцям;

водіям громадського транспорту;

усім, хто працює в багатолюдних місцях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: