14:40, 21 Травня 2019

Скільки державних коштів отримають ОТГ на Волині

Інфраструктурна субвенція від держави – скільки передбачено волинським ОТГ.

Про це повідомив голова Волинської ОДА на своїй сторінці у “Фейсбук”.

Держава вкотре надає вагому підтримку об’єднаним територіальним громадам, зокрема у питаннях відновлення та розбудови інфраструктури їх територій. Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад направлена на підтримку сільських територій, адже розмір субвенції залежить від площі громади та кількості сільського населення. Тобто чим більша ОТГ – тим більше коштів отримає.

Для цього у державному бюджеті на 2019 рік для Волинської області передбачено 126 млн 361 тис. 300 грн коштів інфраструктурної субвенції. Про це стало відомо з розподілу, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України 24 квітня 2019 р. № 280-р.

У документі йдеться про суму, яку отримає кожна ОТГ на втілення заходів, спрямованих на розвиток інфраструктури. Зокрема, найбільші суми отримають найбільші волинські громади:

— Любешівська ОТГ – 11,7 млн грн;

— Забродівська ОТГ – 4,4 млн грн;

— Вишнівська ОТГ – 4,2 млн грн;

— Колківська ОТГ – 4,1 млн грн;

— Прилісненська ОТГ – 3,5 млн грн;

— Устилузька ОТГ – 3,5 млн грн;

— Цуманська ОТГ – 3,2 млн грн;

— Рівненська ОТГ – 3,1 млн грн;

— Старовижівська ОТГ – 3,1 млн грн;

— Зимненська ОТГ – 3,1 млн грн;

— Павлівська ОТГ – 3,1 млн грн тощо.

Далі механізм наступний: обласна державна адміністрація розглядає проектні заявки обʼєднаних територіальних громад на проекти та готує висновок щодо відповідності поданих проектних заявок планам або програмам соціально-економічного розвитку ОТГ. Тоді ці списки погоджує Мінрегіон і лише після цього громади отримують кошти на втілення проектів.

Варто зазначити, що ОТГ мають ще чимало можливостей реалізовувати свої проекти. Зокрема, за кошти субвенції на соціально-економічний розвиток, Державного фонду регіонального розвитку, субвенції на розвиток медицини у сільській місцевості, коштів на будівництво футбольних полів, які щорічно виділяються з державного бюджету.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: