19:03, 17 Червня 2020

Скандальна ділянка на Ковельській: яке відношення до потенційного будівництва має депутат Луцькради

У Луцьку вже декілька років говорять про скандальну ділянку на Ковельській, 17, куди завезли будівельне сміття і вочевидь щось збираються будувати.  Громадськість занепокоєна, що багатоповерхівки, які можуть тут звести, змінять вигляд Старого міста. Ділянку встигли назвати «Козюрине болото» на честь депутата Луцькради Андрія Козюри. У публічному просторі депутат заявляв, що надає юридичні послуги для забудовника. Однак він ніде не згадував, що фірма, якій належить ділянка, має прямий стосунок до його родичів. 

Інтернет-видання «Волинь Online» з’ясувало, який зв’язок між депутатом і скандальною ділянкою.

У 2007 році ділянку площею 2,97 гектара придбало у Луцької міськради ТзОВ «Адендум» за 30 мільйонів гривень. Зауважимо, що зараз за адресою Ковельська, 17 на Публічній кадастровій карті України вказані дві ділянки площею 2,5445 га та 0,429 га. Тоді це були кадастрові номери: 0710100000:22:051:0026 та 0710100000:11:051:0026.

На цій території планували побудувати торгово-розважальний центр. ТзОВ «Адендум» згодом збанкрутувало і незабудовану ділянку у 2015 році через аукціон придбало ПП «Західенергоресурс» за 126,448 тисячі гривень. У Державному реєстрі речових прав про ці ділянки відсутні дані про те, чи було ПП «Західенергоресурс» власником ділянок. І загалом до 2018 року у реєстрі немає даних про власника ділянок.

У 2016 році Андрій Козюра презентував різні проекти майбутнього будівництва на ділянці, пояснюючи, що частково представляє інтереси забудовника тієї ділянки (ТзОВ «Український будівельний капітал Волинь»), надає послуги юриста.

А 2 жовтня 2018 року право приватної власності на ці ділянки зареєструвало ТзОВ «Компанія Монблан Інвест». Кадастрові номери 0710100000:11:163:0001 та 0710100000:11:163:0002. Цільове призначення: 03.07 Для будівництва та обслуговування будівель торгівлі для будівництва та обслуговування торгово-розважального комплексу. Площа: 2,5445 га та 0,429 га.

У власності цієї фірми більше немає іншої землі, авто тощо. Саму ж фірму створили 26 лютого 2018 року. Розмір статутного капіталу – півмільйона гривень. Керівник – Чернієвський Андрій Іванович. Засновник фірми – Ковальчук Володимир Іванович. Ніхто інший, як свекор Світлани Ковальчук (у дівоцтві Козюри) – рідної сестри депутата Луцькради Андрія Козюри. Її чоловік Ковальчук Валентин Володимирович зареєстрований за тією ж адресою, що і Володимир Ковальчук.

Окрім того, у публічному просторі представником цієї фірми виступав також Юрій Войт. Цей чоловік є бізнес-партнером Андрія Козюри, зокрема вони разом із депутатом засновники адвокатського об’єднання «Козюра і партнери». Раніше він був відомий, як помічник Андрія Козюри. До слова, у 2017 році для нього погодили розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду на вул. Глушець, 55 для будівництва та обслуговування багатоквартирного будинку з вбудовано-прибудованими нежитловими приміщеннями та гаражів. Козюра тоді голосував «За».

На запитання, чи є особисті бізнесові інтереси щодо використання ділянки на Ковельській, 17 Андрій Козюра відмовився відповідати, мотивуючи це тим, що у нього немає часу. Але наголосив, що готовий розповісти через тиждень те, що нас цікавить, а саме, чи має він відношення до фірми, яка планує здійснювати будівництво, що саме і коли там будуть будувати та чи є на цей момент дозволи на проведення будівельних робіт.

Зауважимо, що наразі Луцька міська рада не видавала жодних містобудівних умов та обмежень для здійснення на цій ділянці будівництва. Цьогоріч, щоб унеможливити заїзд важкої техніки на ділянку, в’їзд міська влада заблокувала бетонними блоками.

Використання цього матеріалу без дозволу редакції інтернет-видання «Волинь Online» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних мереж). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну пошту: volynonline.news@gmail.com

Інтернет-видання «Волинь Оnline» існує за кошти краудфандингу, або ж громадського співфінансування – пропонуємо підтримати нас фінансово на будь-яку суму від 1 гривні, якщо Вам цікаво і надалі читати нас

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: