16:28, 16 листопада 2021

Штурм мігрантів: одному з польських поліцейських проломили череп

Один поліцейський зазнав серйозних травм у результаті штурму мігрантами білорусько-польського кордону в районі пункту пропуску «Брузги-Кузниця»

Про це інформує у «Твіттері» Прикордонна служба Польщі, передає «Укрінформ».

“На жаль, в результаті нападу людей, підбурюваних білоруською стороною, один із поліцейських отримав серйозні поранення. Наразі йому надають допомогу, швидка везе поліцейського до лікарні. Ймовірно, йдеться про перелом кістки черепу після удару”, – зазначається в повідомленні поліції.

Як наголошує польська поліція, агресивні дії мігрантів, які кидали у бік польських силовиків каміння, пляшки, колоди дерев “повністю координуються білоруськими спецслужбами, які ведуть спостереження з дронів”.

Міністерство національної оборони Польщі також інформує, що усі агресивні дії мігрантів відбуваються під повним контролем білоруських спецслужб.

Речниця Прикордонної служби Польщі Анна Міхальска повідомила у вівторок, що прикордонники хочуть, аби якомога більше журналістів змогли потрапити на кордон з польського боку. Таку можливість дає законопроект про захист кордону країни, який Сейм розглядає на цьому тижні. Станом на сьогодні ЗМІ не можуть потрапити на кордон з польського боку, оскільки у прикордонній зоні діє надзвичайний стан, журналістам заборонено в’їжджати на цю територію.

Мігранти з боку Білорусі у вівторок, 16 листопада, почали штурмувати польський кордон у районі пункту пропуску «Брузги-Кузниця».

Міграційна криза на польсько-білоруському кордоні розпочалася у серпні. Польща та країни Балтії звинувачують Білорусь і Росію у гібридній агресії із застосуванням штучно створеного міграційного потоку.

Станом на сьогодні безпосередньо на польсько-білоруському кордоні перебуває 3-4 тисячі мігрантів з півдня, загалом у Білорусі – до 20 тисяч.

З початку вересня на польсько-білоруському кордоні діє надзвичайний стан. Варшава планує збудувати до середини 2022 року на лінії кордону з РБ загородження заввишки понад 5 метрів.

Євросоюз має намір запровадити проти Білорусі чергові санкції за дестабілізацію ситуації на східному кордоні ЄС.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: