10:11, 17 листопада 2022

Штати закликали Радбез ООН підтримати продовження зернової ініціативи

Сполучені Штати виступили із закликом до всіх членів Ради Безпеки ООН підтримати продовження терміну дії Чорноморської зернової ініціативи, що наближається до завершення.

З такою заявою виступила під час засідання Радбезу в середу постійна представниця США при ООН Лінда Томас Грінфілд, передає власний кореспондент «Укрінформу».

«росія має продовжити цю вкрай важливу ініціативу, яка рятує життя. росія повинна уможливити, щоби судна з продовольством надалі годували світ», – заявила глава американської місії при ООН.

Представниця США звернулася до інших членів Ради Безпеки ООН, щоби вони підтримали цей заклик, аби Чорноморська зернова ініціатива продовжувала працювати і могла забезпечити поставки продовольства по всьому світу.

«Колеги, якщо вам цікавий практичний спосіб того, як знизити напруженість та допомогти людям, які цього потребують, це може бути забезпечено підтримкою й продовженням Чорноморської зернової ініціативи», – заявила Грінфілд.

Вона навела офіційну статистику ООН, підкресливши, що ця ініціатива дозволила перевезти понад 10 млн тонн зерна та іншого продовольства з Чорного моря.

«Цього достатньо, щоби нагодувати десятки мільйонів людей. Чорноморська зернова ініціатива допомогла стабілізувати ринок продовольства – надходять повідомлення, що ціни знизилися до передвоєнного рівня», – зазначила представниця США.

Вона висловила вдячність ООН за підтримку поточної роботи цієї ініціативи, яка рятує життя людей.

Постійна представниця США при ООН також наголосила на необхідності для рф вивести війська з України, а також припинити жорстоку війну.

Чорноморська морська ініціатива була підписана в липні 2022 року в Стамбулі за сприяння ООН і Туреччини. Дія домовленості завершується 19 листопада. Вона спрямована на безпечне транспортування зерна та харчових продуктів з українських портів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: