08:15, 19 Травня 2022

Штати виділять 5,5 мільярда доларів на гуманітарну допомогу та глобальну продовольчу безпеку

США оголосили про збільшення на $215 мільйонів свого внеску у глобальну продовольчу допомогу та анонсували новий пакет обсягом $5,5 мільярда на забезпечення гуманітарної підтримки й посилення глобальної продовольчої безпеки.

З такою заявою виступив у середу в ООН держсекретар США Ентоні Блінкен, передає власний кореспондент «Укрінформу».

«Сполучені Штати оголосили про виділення понад $2,3 мільярда на забезпечення надзвичайної продовольчої допомоги та задоволення глобальних гуманітарних потреб після вторгнення росії в Україну. Зараз, з огляду на гостру кризу, ми оголошуємо про виділення додаткових $215 мільйонів як нової надзвичайної продовольчої допомоги»,- зауважив глава Держдепартаменту США.

Водночас за його словами, Вашингтон планує надалі більш масштабну підтримку країн, які потерпають від нестабільності на продовольчих ринках.

«Ми очікуємо, що Конгрес дуже скоро затвердить понад $5,5 млрд додаткового фінансування гуманітарної допомоги та продовольчої безпеки»,  – сказав Блінкен.

У цьому зв’язку він закликав уряди інших країн об’єднатися й посилити тиск на росію, щоби вона відкрила безпечні коридори для постачання життєво важливих продуктів з України як суходолом, так і морем.

«За оцінками, зараз в Україні на елеваторах перебуває 22 млн тонн зерна – продукції, що могла б стати екстреною допомогою для людей, які потребують цього, якщо просто дати вивезти її з країни»,  – підкреслив держсекретар США.

У середу в Нью-Йорку стартували Дні дій задля глобальної продовольчої безпеки. З цією метою у штаб-квартирі ООН проводяться міністерські зустрічі на рівні глав зовнішньополітичних відомств десятків країн. Ініціативу очолюють Сполучені Штати, які головують у травні в Раді Безпеки ООН.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: