10:11, 12 Січня 2024

Штати та Британія уразили більше десятка об’єктів хуситів у Ємені

Сполучені Штати та Велика Британія завдали ударів з літаків, кораблів та підводних човнів по більш як десяти об’єктах, що належать бойовикам-хуситам у Ємені.

Як передає «Укрінформ», про це повідомляє «Reuters».

“Американський посадовець, який говорив на умовах анонімності, заявив, що ударів завдавали з літаків, кораблів та підводних човнів. За його словами, цілями були більше десятка об’єктів, і удари були не символічними, а мали на меті послабити військовий потенціал хуситів”, – йдеться у повідомленні.

Інший високопоставлений американський військовий чиновник повідомив агентству, що метою цих ударів було “позбавити хуситів можливості нападати на морські судна, як комерційні, так і військові”.

Очевидці повідомили Reuters, що цілями атак були військова база, яка прилягає до аеропорту Сани – столиці Ємену, військовий об’єкт поблизу аеропорту Таїз, військово-морська база в Ходейді та військові об’єкти в провінції Хадджа.

Також зазначається, що представник хуситів підтвердив атаки по цілях у столиці Сані, містах Саада і Дхамар, а також у провінції Ходейда, назвавши їх “американо-сіоністсько-британською агресією”.

Сполучені Штати та Велика Британія у четвер завдали ударів по об’єктах у Ємені, пов’язаних із хуситами у відповідь на атаки бойовиків на цивільні судна та військові кораблі в Червоному морі.

Пізніше у спільній заяві уряди Австралії, Бахрейну, Канади, Данії, Німеччини, Нідерландів, Нової Зеландії, Південної Кореї, Великої Британії, США та Канади заявили, що без вагань захищатимуть життя людей і вільний потік торгівлі на одному з найважливіших водних шляхів світу.

«Нашою метою залишається деескалація напруженості й відновлення стабільності в Червоному морі», – наголосили автори заяви.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: