08:14, 09 Серпня 2022

Штати нададуть уряду України 4,5 мільярда доларів прямої бюджетної підтримки

США через Агентство з міжнародного розвитку (USAID) нададуть уряду України додаткову пряму бюджетну підтримку обсягом 4,5 мільярда доларів, яка допоможе пом’якшити жорсткий бюджетний дефіцит, викликаний агресією рф.

Про це йдеться у повідомленні посольства США в Україні, передає «Укрінформ».

Зазначається, що уряд України отримає це фінансування кількома траншами, перший із яких – на суму 3 млрд дол. – буде наданий у серпні цього року. Надання цих коштів стало можливим завдяки двопартійній підтримці з боку Конгресу США, зауважило посольство.

Ці кошти, які США надають через Світовий банк, допоможуть урядові України і надалі виконувати основні функції з забезпечення послуг громадянам – що включає соціальну та фінансову допомогу тим українцям, які ще більше збідніли внаслідок війни, дітям з інвалідністю та вимушеним внутрішнім переселенцям.

Диппредставництво додало, що надані сьогодні ресурси є продовженням попередніх заходів прямої бюджетної підтримки.

«Вони допоможуть урядові Україні й надалі виконувати його найважливіші функції – до прикладу, забезпечувати безперебійне постачання газу та електрики до лікарень, шкіл та інших об’єктів критично важливої інфраструктури, надання гуманітарної допомоги громадянам і подальшу виплату заробітної плати державним службовцям, медикам і вчителям», – поінформувало посольство.

Також підкреслюється, що запроваджені Світовим банком дієві захисні інструменти у поєднанні із зовнішнім експертним наглядом, що здійснюватиметься на кошти USAID та буде інтегрований до структури органів влади України, забезпечать підзвітність і прозорість використання цих коштів.

Міністерство оборони Сполучених Штатів Америки анонсувало, що погодить розпорядження президента Джо Байдена стосовно виділення Україні військової допомоги в $1 млрд.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: