21:01, 05 Грудня 2021

Шмигаль розповів, як підвищать пенсії у наступному році

Наступного року в Україні триватиме зростання пенсійних виплат, це передбачає схвалений парламентом закон про державний бюджет на 2022 рік.

На цьому наголосив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, — коментуючи підсумки тижня у “Фейсбуці”, передає “Укрінформ”.

Він нагадав, що з 1 грудня в Україні зросла мінімальна заробітна плата — з 6 тис. грн до 6,5 тис. грн та пенсії. “Зростання становитиме до 200 грн, залежно від стажу. Крім того, збільшуються надбавки та підвищення до пенсії, зокрема ветеранам війни й особам, які мають особливі заслуги.

Це вже десяте підвищення пенсій за рік, і Уряд надалі працює, щоб покращити забезпечення українських пенсіонерів. На 2022 рік, окрім планової індексації, передбачається також підвищення надбавок і доплат до пенсій та встановлення мінімальних пенсійних виплат в розмірі 3 тис. грн для людей старше 70 років”, — зауважив Шмигаль.

Очільник Уряду відзначив, що держбюджет-2022, який Верховна Рада ухвалила нинішнього тижня, і надалі зосереджуватиметься на пріоритетних для держави напрямках: на медичній та освітній сферах, на посиленні безпеки й обороноздатності, на соціальній сфері, інфраструктурі, підтримці бізнесу та інновацій.

Серед позитивних новацій прем’єр також відзначив запуск на порталі “Дія” нових онлайн-послуг: відтепер у “Дії” за кілька кліків можна оформити субсидії, подати заявку на призначення або перерахунок пенсії, отримати довідки ОК-5 та ОК-7.

Також цього тижня запущено масштабне бета-тестування місця зміни реєстрації онлайн.

Як повідомляв “Укрінформ”, 2 грудня Верховна Рада ухвалила закон «Про Державний бюджет України на 2022 рік». За відповідне рішення проголосували 268 народних депутатів.

Доходи державного бюджету визначені в сумі 1 трлн 322 млрд грн. Видатки закладені на рівні 1 трлн 521 млрд грн. Граничний дефіцит бюджету встановлений на рівні 3,5 % ВВП.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: