14:45, 05 Квітня 2020

«Школа у смартфоні»: директор Луцького педколеджу про переваги і недоліки дистанційного навчання

В умовах карантину навчальні заклади перейшли на дистанційний режим роботи. Про «школу у смартфоні», нові методи навчання  та обов’язки батьків і дітей журналісти інтернет-видання «Волинь Online» говорили із директором Луцького педагогічного коледжу, кандидатом педагогічних наук, доцентом, Заслуженим працівником освіти України Петром Бойчуком.   

Дистанційне навчання, каже педагог, має свої переваги і недоліки. З його слів, сучасний спосіб життя та інформаційна епоха поставила перед освітянами вимогу набувати цифрової компетентності. Низка технологій дистанційного навчання останні роки широко використовується в освітньому процесі. Це дозволяє його урізноманітнювати, зробити більш пізнавальним та продуктивним. Однак експерт не приховує, що не всі освітяни мають напрацьовані навички, які потрібні для дистанційного навчання.

«Педагоги –це люди, життєве кредо яких, – вчитися, тому ми просто змушені опановувати всі доступні методи та форми віддаленої роботи для організації освітнього процесу», зазначає директор.

Директор педколеджу переконав, що «школа у смартфоні» може бути дієва і результативна.

«Важливо обмінюватися власним досвідом та створити партнерські відносини між педагогами та учнями», підкреслює педагог.

Діти повинні розуміти, що карантин – не канікули і треба дотримуватися режиму. Учням варто усвідомити, що у них є чітка дата, до якої вони мають виконати завдання. А зворотній зв’язок від педагога – це не лише можливість контролювати дітей, а й мотивувати їх.

Попри те, що тривалий карантин став випробуванням для багатьох українських родин, педагог закликав використати цей час з користю.

«Шановні батьки, ви, як ніколи, маєте унікальну можливість приділити більше часу своїм дітям, поспілкуватись з ними, наблизитись до їхніх потреб і інтересів. Вашим дітям сьогодні теж непросто», – наголошує Петро Бойчук.

Він зазначив, що зараз є безліч можливостей для успішного завершення навчання в онлайн-режимі: освітні програми, відеоуроки, онлайн-тестування, практичний матеріал. Допомогою у навчанні стане масштабний проект Міністерства освіти і науки України «Всеукраїнська школа онлайн», який стартує 6 квітня. Уроки з 11 навчальних дисциплін, які проводитимуть кращі вчителі України, будуть транслюватися на національних і регіональних телеканалах. Доступ до них матимуть навіть ті, хто не має можливості користуватись інтернет-джерелами. Працівники освіти, за словами директора, можуть організувати процес навчання в нинішній екстремальній ситуації.

Натомість завдання батьків – створити  оптимальні умови для успішного навчання та повноцінного відпочинку дітей  в умовах карантину. Адже, як запевнив педагог, лише спільна клопітка праця батьків та вчителів є запорукою успішного становлення дитини.

«Не можна однозначно відповісти, чи піде на користь для майбутнього розвитку української освіти «вимушений онлайн-режим». Але  саме він змусив побачити свої напрацювання в цьому напрямку і прогалини, на ліквідацію яких ми маємо спрямувати всі зусилля», – резюмує Петро Бойчук.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: