14:15, 19 Травня 2022

Що варто проаналізувати перед запуском інтернет-магазину*

Перспектива занурення в електронну комерцію, для створення додаткового чи основного джерела доходу, приваблює багатьох. Для успішної реалізації ідеї необхідно вивчити тонкощі ведення такого бізнесу. Розглянемо кілька стратегічних моментів, які важливо усвідомити перед ухваленням рішення про формування магазину у віртуальному просторі.

Можливість витрачати час та енергію

Запуск – це тільки початок. У мережі є різноманітні платформи для створення сайту бажаного формату, такі як shop-express.com.ua, завдяки яким можна зробити магазин і одразу синхронізувати каталог товарів з торговими майданчиками. Але далі проєктом потрібно постійно займатися:

– відстежувати зміни поведінки клієнтів;

– покращувати сервіс, знаходити та усувати болісні точки;

– додавати акції, аналізувати особливості попиту конкретного сегмента;

– розширювати асортимент, коригувати пропозиції;

– працювати над підтриманням та покращенням репутації.

Часткове делегування робіт є обов’язковим, але якщо магазин створений лише «для того, щоб був», то продуктивність його функціонування буде низькою. Лише, якщо є прагнення уважно вивчати тему та активно займатися проєктом, є сенс його запускати, вводити початкові інвестиції.

Складність вдалого вибору ніші

Інтернет-магазин завжди працює для певної цільової аудиторії. При виборі сегменту варто опиратися на власні інтереси, симпатії, досвід. Вигідніше починати роботу у знайомій темі, щоб швидко виявляти недоліки та проблеми, якісніше оцінювати ситуацію. По характеристиках ніші можна розподілити на:

– широкі й вузькі (продаж ниток – вузький сегмент, товари для шиття – широкий);

– видимі й невидимі (меблі – видима ніша; компоненти — невидима);

– сезонні;

– трендові.

Останні два варіанти досить складні для новачків. Але якщо є велике бажання зайнятися продажем товару, популярного лише у певний період, то можна спробувати. Особливо, коли прийнятне швидке переформатування. Ніхто не забороняє почергово працювати зі сферами, які мають попит у різні сезони. Або підхоплювати свіжі тренди, адаптуючись до нових інтересів тієї ж аудиторії.

Конкурентоспроможність

Окремо варто згадати про розподілення ніш за рівнем конкуренції. Твереза оцінка власних можливостей допоможе швидше вийти на бажані об’єми продажів. Важливо визначити рівень конкурентності кожного напрямку, який подобається, вивчити тих, хто уже є на ринку. Основні критерії оцінки:

– рівень цін;

– якість сервісу;

– запропоновані стимули для споживачів;

– кількість реклами;

– географія покупців, та інше.

З гігантами ринку на перших етапах не варто змагатись. А виявлення слабких місць у малих бізнесів допоможе знайти власні сильні сторони, привабити клієнтів.

Акумулювання сил у правильному напрямку

При веденні бізнесу необхідно займатися внутрішніми процесами, а також шукати клієнтів та налагоджувати зв’язки з постачальниками. Інші завдання, які пов’язані з малознайомими напрямками, краще делегувати спеціалістам своєї справи.

Якщо планується розробка індивідуального варіанту інтернет-магазину, то краще замовити послугу під ключ. Зараз подібні розробки пропонуються багатьма компаніями, наприклад, у “Shop-Express” створюють сайти для електронної комерції з впровадженням інструментів аналітики та налаштуванням реклами. За посиланням https://shop-express.com.ua/order/ можна оформити замовлення та розраховувати на отримання готового магазину з брендовим дизайном у фірмовому стилі. Звернення за виконанням повного циклу розробки та налаштувань дозволить уникнути складних доопрацювань, пошуку окремих фахівців.

Уміння концентруватися на важливих процесах спрощує реалізацію будь-яких цілей. При створенні плану розвитку бізнесу необхідно розуміти, що вигідніше робити самостійно, де є сенс приєднати інших людей. Можливо, на етапі такого планування з’явиться ідея взаємовигідного партнерства та створення з кимось спільного проєкту, який досягне успіху саме завдяки тандему зусиль та можливостей кількох осіб або компаній.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: