11:20, 29 Липня 2021

Що робити, коли клавіатура ноутбука не працює*

Клавіатура вашого ноутбука є життєво важливим компонентом того, що робить його ноутбуком. Це частина загального пакета мобільності, за який ви платите гроші, і коли клавіатура перестає працювати, цей ваш блискучий ноутбук виглядає трохи зайвим. Чому це трапляється, і як зупинити псування клавіатури ноутбука?

Якщо в цій публікації нічого вам не допомогло, можливо проблема з клавіатурою, і її доведеться замінити. Тільки ви повинні пам’ятати, що вибрати клавіатуру вам потрібно буде саме для вашого ноутбука, будь-яка тут не підійде. Досить знати модель ноутбука, що вибрати собі правильну клавіатуру, в магазині “Zeto” є зручний пошуковик, там ви зможете вибрати клавіатуру за брендом і моделлю ноутбука.

Клавіатура ноутбука повільно реагує на натискання

Якщо ваша клавіатура працює, але між натисканням клавіш і появою літери на екрані є затримка, то хороша новина, що це майже напевно не є апаратною проблемою.

Однією з причин повільної реакції на натискання клавіатури є те, що ввімкнена функція доступності «Клавіші фільтра». Це призводить до того, що клавіатура ігнорує короткі натискання клавіш, щоб полегшити друк користувачам, які тремтять руками. Безцінна особливість для деяких, але не для більшості.

Щоб вимкнути клавіші фільтра, натисніть меню «Пуск», потім піктограму гвинтика «Налаштування» — «Спеціальні можливості». Клацніть клавіатуру на панелі ліворуч, потім прокрутіть вниз і переконайтеся, що для параметра «Використовувати клавіші фільтра» встановлено значення «Вимк.».

У цьому випадку ви можете прокрутити цей посібник до розділу про перевстановлення драйверів клавіатури ноутбука. Повільне або невідповідне введення тексту часто може бути наслідком несправного драйвера.

Програмне забезпечення для клавіатури не працює

Якщо ваш ноутбук завантажується в BIOS, коли ви натискаєте відповідну кнопку, то хороша новина, що клавіатура вашого ноутбука працює. Погана новина, що Windows не сприймає це так, і вам доведеться в цьому переконати його.

Примітка. Можливо, вам доведеться підключити зовнішню клавіатуру до ноутбука, щоб пройти цей процес, оскільки вам знадобиться спосіб введення пароля Windows.

Перевірте Windows 10 на наявність помилок системного файлу клавіатури

Якщо клавіатура вашого ноутбука не працює через проблему з програмним забезпеченням, то першим, що вам потрібно зробити — це запустити сканування системних файлів, які перевірять важливі системні файли Windows на наявність помилок, а потім виправте будь-які пошкодження, якщо це можливо.

Для цього натисніть «Win» клавішу, а потім введіть «cmd» в поле пошуку. Коли в результатах з’явиться командний рядок, клацніть його правою кнопкою миші та натисніть «Запустити від імені адміністратора».

У командному рядку введіть наступне і дочекайтеся завершення процесу: sfc / scannow

Перевстановіть драйвер клавіатури

Перейдіть до «Диспетчера пристроїв», потім прокрутіть униз і натисніть “Клавіатури”. Якщо клавіатура ноутбука за замовчуванням має знак оклику, то Windows виявила проблему. Клацніть правою кнопкою миші на клавіатурі, натисніть «Видалити пристрій», а потім перезавантажте ноутбук.

Клавіатура повинна миттєво перевстановитись — навіть, коли ви лише входите в Windows, вона повинна бути відновлена ​​і запущена знову.

Видаліть вторинні клавіатури

Іноді драйвери з інших приєднаних раніше клавіатур можуть перешкоджати роботі клавіатури ноутбука та автоматично вимикати її. Почніть налаштування клавіатури на початку, видаливши всі драйвери ноутбуків, які не є основною клавіатурою.

У “Диспетчері пристроїв” знову натисніть “Перегляд”, а потім — “Показати приховані пристрої”. Спустіться до клавіатур, клацніть правою кнопкою миші та видаліть усе, що називається «HID Keyboard Device». Це насправді трохи загальний термін, оскільки сюди можуть бути включені різні інші зовнішні пристрої — навіть миші. Не забудьте перевстановити пристрій, вам потрібно лише підключити його.

Апаратне забезпечення клавіатури ноутбука не працює

Перше, що вам потрібно зробити, це відточити, в чому саме полягає проблема клавіатури. Це проблема апаратного забезпечення (більш серйозна) чи програмна?

Щоб вирішити проблему під час завантаження ноутбука, кілька разів натисніть кнопку, яка переведе вас на екран BIOS. Це залежить від різних марок ноутбуків, але це зазвичай «Delete, F2, F8 або F12». Якщо ваш ноутбук завантажується під Windows, ви або натискаєте неправильну кнопку, або клавіатура не працює на апаратному рівні.

Якщо ви впевнені, що натискаєте правильну кнопку, і ваш BIOS не завантажується, тоді клавіатура ноутбука, ймовірно, має апаратну проблему. Це може бути щось таке просте, як роз’єднання між клавіатурою та материнською платою.

Якщо вам неприємно відкривати ноутбук, то подумайте про те, щоб звернутися до фахівця, який може поглянути. Якщо ви хочете спробувати перевірити себе на наявність проблеми, ви можете скористатися інструментом, щоб підняти клавіатуру та перевірити підключення знизу (на ваш страх і ризик). Як тільки ви побачите кран, що з’єднує клавіатуру з материнською платою, переконайтеся, що він не розхитаний (або ще гірше зламаний) і міцно закріплений у гнізді.

Якщо стрічка або роз’єм пошкоджені, вам доведеться відремонтувати ноутбук. Якщо це було просто, можливо, ви, просто, вирішили свою проблему!

У найгірших випадках, коли клавіатуру вашого ноутбука неможливо виправити, вам доведеться використовувати екранну клавіатуру.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: